Ana Sayfa / Kültür/Sanat / Mersin’de Geleceğin Sanatçıları yetişiyor‏

Mersin’de Geleceğin Sanatçıları yetişiyor‏

Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuarı Gitar Sanat Dalı Öğrencileri, Aylin Çelik ve Cem Şivan Ergül, Romanya’da “Eduard Pamfil Uluslararası Genç Gitar Festivali” kapsamında düzenlenen yarışmada Dünya Üçüncüsü oldular.

Romanya’nın başkenti Bükreş’te gerçekleştirilen festivalde dünyanın bir çok ülkesinde genç müzisyenler katıldı. Türkiye’yi temsilen katılan Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuarı Gitar Sanat Dalı Öğrencileri, Aylin Çelik 10-13 yaş kategorisinde,  Cem Şivan Ergül ise 13-16 yaş kategorisinde gösterdikleri başarılı performans sonucunda Dünya üçüncülüğüne hak kazandılar.

MEÜ KONSERVATUVAR ÖĞRENCİLERİNDEN ULUSLARARASI BAŞARIAylin Çelik, bu başarısını çok disiplinli çalışmasına ve motivasyonunu yüksek tutmasından kaynaklandığını söyledi.

 

Cem Şivan Ergül ise, müziği çok sevdiğini, ileride gitar virtüözü olmak istediğini ifade etti. Hocası Yrd. Doç. Mehmet Özkanoğlu ile uyumlu bir çalışma içerisinde olduklarını söyleyen Cem Şivan Ergül, bu başarısını hocası Mehmet Özkanoğlu’na borçlu olduğunu söyledi. Genç müzisyen Ergül, günde dört bazen beş saat çalıştığını,  giderek bu çalışma saatlerini yükselttiğini ifade etti. Evrensel sanat anlayışını savunan Cem Şivan Ergü, “Dünyadaki  başarılı bir çok sanatçı gibi, geleceğimi şimdiden örmek istiyorum” dedi. (kent panorama)

www

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

TÜRKİYE’DE BAŞLICA ÖLÜM SEBEPLERİ BELLİ OLDU

Yapılan son araştırmaya göre Türkiye’de başlıca ölüm sebepleri belli olurken, dolaşım sistemi hastalıklarının en çok ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir