Ana Sayfa / Kültür/Sanat / “Kredi” Güney turnesinde!

“Kredi” Güney turnesinde!

 

Usta oyuncu Güven Kıraç ile başarılı oyuncu Emre Karayel’in eğlenceli performanslarıyla izleyenleri gülmekten kırıp geçirdiği, sürprizleri ve komedisi bol oyun “Kredi”; Güney turnesinde!

Türkiye’nin en köklü özel tiyatrolarından Ankara Sanat Tiyatrosu ve AYSA Prodüksiyon’un birlikte sahneye koyduğu “Kredi”; toplumsal borç batağıyla çevrelenmiş, özgün, dinamik, çılgınca olaylarla bezeli bir komedi sunuyor.

Ünlü İspanyol oyun yazarı Jordi Galceran’in kaleme aldığı, Türkçe çevirisini Deniz Yıldız’ın yaptığı “Kredi”; Güney turnesine çıkıyor. Başrollerini ünlü oyuncular Güven Kıraç ve Emre Karayel’in paylaştığı oyunun yönetmen koltuğunda ise İskender Altın oturuyor.

İspanya’da ekonomik kriz ilk sinyallerini vermeye başladığında Jordi Galceran tarafından kaleme alınan “Kredi”; bankaların kredileri kimlere verdiğini, verilen bu kredilerin yarattığı borçlanmanın, bireyden başlayarak aileyi ve toplumu saran bir tefecilik problemine dönüşüp dönüşmediğini sorguluyor. Kredi almak için gereken teminatın ne olduğu, teminat için sadece bir “söz”ün yeterli olup olmadığı gibi sorulara da yanıt arayan oyun; izleyicisine toplumsal borç batağıyla çevrelenmiş, özgün, dinamik, çılgınca olaylarla bezeli bir komedi sunuyor.

“Kredi”; 26 Şubat 2016, Cuma akşamı Antakya Meclis Kültür Merkezi’nde, 27 Şubat 2016, Cumartesi akşamı İskenderun Belediye Kültür Merkezi’nde, 28 Şubat, 2016 Pazar akşamı Mersin Kültür Merkezi’nde ve 29 Şubat 2016, Pazartesi akşamı Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi’nde izlenebilir. Başlama saati 20:00 olan oyunlara ait biletler; Biletix’ten ve oyunun sahneleneceği salonların gişelerinden temin edilebilir.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Büyükşehir’den mezarlığa ücretsiz seferler!

Toplumsal duyarlılığını her platformda gösteren Büyükşehir Belediyesi, Tarsus’ta bir ilke imza atarak, Kurban Bayramı boyunca ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir