Ana Sayfa / Bölge'de Gündem / CHP Milletvekili Kuyucuoğlu Silifke’deydi

CHP Milletvekili Kuyucuoğlu Silifke’deydi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, Silifke’de çiftçi, esnaf ve emeklilerle bir araya gelerek vatandaşların sorunlarını dinledi.

Serdal Kuyucuoğlu, 8 bin üyesi olan Silifke Ziraat Odası’nı ziyaretinde oda başkanı Cafer Doygun ile ilçede tarımın sorunlarını masaya yatırdıklarını söyledi. Kuyucuoğlu, “Silifke tarım açısından oldukça önemli bir ilçemiz. Başta çilek olmak üzere katma değeri yüksek ürünler, yeni nesil ürünler Silifke’de yetiştiriliyor. Onlarca ürün çeşidine son zamanlarda muz da eklendi ve Silifke’de muz üretimi artmaya başladı. Silifkeli çiftçinin Türk ekonomisine büyük katkısı var ama maalesef Silifkeli çiftçimiz de sorunlarla boğuşuyor. Ziraat Odası başkan ve yetkilileriyle görüşmemizde hayvancılık için yem desteği verilmesi talebi gündeme geldi. Mevcut durumda çiftçimiz kendi tarlarına ev yapmak istiyor ama yapamıyor, izin verilmiyor. Ayrıca çiftçilere S plaka zorunluluğu getirilmesi de çiftçilerimizi sıkıntıya sokmuş. Bu sorunların takipçisi olacağım ve ilgili bakanlıklarla görüşerek çözüm üretmeye çalışacağım” dedi.

Birinci ve Yeni Silifke Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatiflerini ziyaret ederek gündemi değerlendiren CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu daha sonra Silifke İtfaiyesi grup amirliğini de ziyaret etti. Ziyarette itfaiyeciler, AFAD ile koordineli çalışmanın daha faydalı olacağını dile getirdiler.

Silifke Alevi Kültür Derneği’ni de ziyaret eden Kuyucuoğlu, dernek yöneticileriyle gündemi değerlendirdi. Burada Kuyucuoğlu’na orman köylüsünün sorunlarını anlatan bazı vatandaşlar,
ikametgâh kayıtlarının köyde olması dolayısıyla Orman Bölge Müdürlüğü tarafından sigortalı yapılmadıklarını belirterek bu konuya çözüm istedi.
İşçi Emeklileri Derneğini de ziyaret ederek emekli vatandaşların sorunlarını dinleyen Kuyucuoğlu, “Türkiye’de 11 milyon emekli var. Bunlar CHP’ye oy verse iktidar oluruz. Emeklilerin sorunları, yüzde 1’lik, yüzde 2’lik zamlarla çözülemez. Emekli maaşlarının mutlaka insanca yaşanabilecek bir seviyeye çekilmesi, emeklilerin de ikramiyelerden faydalanması gerekiyor. Bunlar CHP’nin programında var. İktidar olduğumuzda bu sorunları çözebilecek altyapımız, bilgi birikimimiz var” dedi.

CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, Silifke programı kapsamında CHP Silifke İlçe Başkanı Bünyamin Uçar ve yönetim kurulu üyelerini de ziyaret etti. Kuyucuoğlu, Afrin harekâtında şehit olan Uzman Çavuş Ali Gümüş’ün ailesine de başsağlığı diledi. (kent panorama)

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Osmanlı Partisi açılacak

Osmanlı Partisi tarafından yapılan açıklamaya göre Mersin İl Başkanlığı’na Deniz Göğebakan’ın atandığı kaydedildi. Mersin İl ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir