Ana Sayfa / Gündem / TBMM Meclis Araştırma Komisyonu Mersin’de

TBMM Meclis Araştırma Komisyonu Mersin’de

Uyuşturucu madde bağımlılığı ve yeni bağımlılık türlerinin araştırılarak bağımlılığın nedenlerinin ve alınacak tedbirlerin tespit edilmesi maksadıyla kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Meclis Araştırması Komisyonu Mersin’de bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi.
Komisyon Başkanı ve Mersin Milletvekili Yılmaz Tezcan ve beraberindeki komisyon üyeleri Mersin programlarına, Vali Ali İhsan Su’yu ziyaret ederek başladı.
Valilik Makamında çalışma konularıyla ilgili bir süre görüş alışverişinde bulunulmasının ardından Komisyon Başkanı Tezcan, Valilik toplantı salonunda bazı açıklamalarda bulundu.
Toplantı açılışında yaptığı konuşmada, Meclis Araştırma Komisyonu’nu ilimizde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Ali İhsan Su, komisyon tarafından yürütülen çalışmaların ülkemiz ve özellikle de gençlerimiz için hayırlı sonuçlara vesile olması temennisinde bulundu.
Komisyon Başkanı Tezcan; “Uyuşturucu Bütün Olarak Bir Ülkeyi İlgilendiren Beyin Hastalığıdır”
Açıklamasında, illerimizde yürütülen çalışmaları yerinde görmek amacıyla ziyaretler gerçekleştirdiklerini ifade ederek başlayan Komisyon Başkanı Yılmaz Tezcan ise uyuşturucunun sadece bir bireyin veya toplumun değil, bütün olarak bir ülkeyi ilgilendiren beyin hastalığı haline geldiğini söyledi.
Madde bağımlılığının, gençlerimizi hızlı bir şekilde kaybetmemize neden olan, tedavisi zor bir hastalık olduğunun üzerinde durarak sözlerine devam eden Başkan Tezcan, bu hastalığa yakalanmış çocuklarımızı ve gençlerimizi kurtarmak için tedavinin şart olduğuna işaret ederek, hastalığın sadece tedavi ile de ortadan kaldırılamadığını, tedavi sonrasının da mutlaka çok iyi yönetilmesi gerektiğini kaydetti.
Komisyon olarak, özellikle riskli olarak görülen İstanbul, Adana, Mersin, Gaziantep, Antalya, İzmir ve Ankara gibi illerimizde, sahada ne gibi çalışmalar yapıldığını ve kurumlarımızın özverili çalışmalarını yerinde incelemek amacıyla bu tür ziyaretler gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Tezcan, ” Bugünkü ziyaretimizle gençlerimizi, neslimizi ve geleceğimizi bu hastalıktan korumak ve Valiliğimiz başta olmak üzere yerel yönetimlerimizin, kamu kurum ve kuruluşlarımızın ve sivil toplum kuruluşlarımızın Mersin özelinde neler yaptıklarını öğrenerek, bilgi ve tecrübe paylaşımı yapmak istiyoruz.” diye konuştu.
Açıklamasına, madde bağımlılığı konusunda Millet olarak farkındalık sağlanması gerektiğine değinen Komisyon Başkanı Tezcan, bu konuda basınımıza da önemli görevler düştüğünü ifade ettikten sonra arz ile talebin engellenmesi, tedavi ve rehabilitasyon gibi önemli sac ayaklarının bir araya getirildiği taktirde, bu konuda hep birlikte başarılı olunacağını söyledi.
Sözlerinin sonunda, komisyon olarak 1 aylık ek süreyle birlikte toplamda 4 aylık çalışma sürelerinin bulunduğunu aktaran Başkan Tezcan, bu sürenin sonunda hazırlanacak raporun, TBMM Meclis Başkanlığımıza sunduktan sonra Meclisimize arz edeceklerini belirtti ve açıklamasını, madde bağımlılığının ülkemizin gündeminden çıkartılması için gerekli tüm tedbirlerin en kısa zamanda alınması temennisinde bulunarak noktaladı. (kent panorama)

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Osmanlı Partisi açılacak

Osmanlı Partisi tarafından yapılan açıklamaya göre Mersin İl Başkanlığı’na Deniz Göğebakan’ın atandığı kaydedildi. Mersin İl ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir