Ana Sayfa / Bölge'de Gündem / Mersin’de 1 Mayıs hazırlıkları başladı

Mersin’de 1 Mayıs hazırlıkları başladı

Mersin’de Emek ve Demokrasi Platformu olarak, 1 Mayıs birlik ve dayanışma gününü kutlamak amacıyla hazırlıklara başladıklarını kaydeden Genel İş Mersin Şube Başkanı Kemal Göksoy, “1 Mayıs alanlarında olacağını ifade eden sadece onlarca dost kurumu değil, bu ülkede emeğiyle geçinen ve yok sayılmak istenen herkesi, 1 Mayıs için ilan ettiğimiz emeğin demokrasi seferberliğine güç vermeye çağırıyoruz” dedi.

Mersin Emek ve Demokrasi Platformu, 1 Mayıs İşçi Bayramı hazırlıkları öncesi yaptığı basın açıklamasında tüm yurttaşlara, “Güzel günler için 1 Mayıs’a” çağrısında bulundu. Petrol İş Sendikası Mersin Şubesi’nde yapılan açıklamaya Platformun tüm bileşenleri katıldı. Açıklamayı Platform adına DİSK/ Genel İş Mersin Şube Başkanı Kemal Göksoy yaptı.

“BİNLERİ 1 MAYIS’TA BULUŞTURACAĞIZ”

Göksoy, “Bu ülkenin tüm değerlerini ve güzelliklerini üretenler, emeği ile bu ülkeyi var edenler olarak 1 Mayıs’ta buluşacağız. Her yıl olduğu gibi bu yıl da, emeğin taleplerini, demokrasiye, barışa ve özgürlüğe olan özlemimizi, 1 Mayıs meydanlarında haykırmak istiyoruz. Bunun için yürüyüş ve miting isteğimizi ilgili makamlara ilettik. Buluşmak için saat 15.00’da Tevfik Sırrı Gür Stadı yanında toplanıp, rengarenk kortejlerimizle, yürüyüş ve sloganlarımızla saat 16.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda olacağız. Günün anlam ve önemine yönelik konuşmaların ardında sanatçı Hüseyin Turan’ın konseriyle, emeğin 1 Mayıs birlik, dayanışma ve mücadele gününü coşkuyla kutlayacağız. Bu ülkenin OHAL koşulları altında emeğiyle yaşayan, yok sayılmak istenen gerçek sahipleri; işçiler, kamu çalışanları, mimar-mühendis-şehir plancıları, hekimleri işsizler; kadın, erkek, LGBTİ bireyler, genç-yaşlı-çocuk binleri 1 Mayıs’ta buluşturacağız” dedi. (Haber: Turan DAL)

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Kerimler Mahalle Muhtarlığı yenilendi

Toroslar Belediyesi, ilçede bulunan muhtarlık binalarını yenileme çalışmalarına devam ediyor. Kerimler Mahallesi’nde atıl vaziyette bulunan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir