Ana Sayfa / Aile / ‘Kadın Muhtar Adayları’ buluştu!

‘Kadın Muhtar Adayları’ buluştu!

Mersin’de yerel yönetimlerde görev ve sorumluluk almak isteyen kadınlar bir araya gelerek dayanışma toplantıları gerçekleştirmeye devam ediyor. ‘Kadın Muhtar Adayları’ isimli sivil oluşum çatısı altında buluşan kadınlar, birbirlerinden güç alarak önümüzdeki seçimlerde kadın temsil oranını arttırmak adına ilk hedefleri için yola koyuldular.
Kadın Muhtar Adaylarını desteklemek için bir araya gelen gönüllüler 2. toplantısını gerçekleştirdi.
Toplantıda 24 Haziran’da Baskın seçim kararı alınmasından dolayı, önceliğin ve ağırlığın İl ve ilçe örgütlerinin hazırladığı çalışma programlarına katılarak Parti iktidarına katkı sağlamak kararı alındı.
Mersinli kadınlar, Mezitli ilçesi Emekli Evi’nde 2. Dayanışma toplantılarını gerçekleştirdi. ‘Kadın Muhtar Adayları’ Yürütme Kurulu öncülüğünü yapan Girişimci İş Kadınları Derneği (GİŞKAD) Kurucu Başkanı, İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, yardımcılar Selda Uysal ve Nuran Duğaroğlu yönetiminde toplantıya başladı. Toplantıya Mersin Akdeniz İlçesi İhsaniye Mahallesi Muhtarı Zehra Yılmaz, Kadın Muhtar adayları ve gönüllü destekçiler katıldı.
Kadınların birlik ve beraberliklerinin bütün sorunları çözeceğini belirten Girişimci İş Kadınları Derneği (GİŞKAD) Kurucu Başkanı, İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, “Kadınlar olarak siyasi temsilde ön plana çıkmak istiyoruz. Buna yönük engellerin ne olduğunu ve nasıl çözebileceğimizi tartışmak için toplandık. Bizim gibi mücadele eden kadınların neden siyasette olamadığı sorusuna beraber cevap olmak istiyoruz” dedi.
Bu sivil oluşumun bütün kadınları kucakladığını dile getiren Demirağ, “Bizler hoşgörü, sevgi ve dayanışma temelinde bir araya geldik. Kapımız herkese açıktır. Daha güçlü daha verimli çalışmalar yaparak kadınların siyasette daha fazla görünürlüğünü sağlamak istiyoruz. İlk toplantımız ile ilgili olumlu geri bildirimler alıyoruz. Mersinli kadınların böyle bir oluşuma ihtiyacı olduğunu gördük” diye belirtti.
Toplantıda deneyimlerini aktaran Akdeniz İlçesi Muhtarı Zehra Yılmaz, “ Kadınlar olarak yapamayacağımız iş yoktur. Bizi yıldırmak isteyenler olacaktır. Muhtar olduktan sonra bizi zorlayacak sorunlar da olacaktır. Ama her sorunun bir çözümü olduğunu göreceksiniz. Biz kadınlar birbirimizden güç alarak tüm sorunları ortadan kaldırabiliriz” dedi.
Kadın Muhtar Adaylarını desteklemek için bir araya gelen gönüllüler 2. toplantısını gerçekleştirdi.
Toplantıda 24 Haziran’da Baskın seçim kararı alınmasından dolayı, önceliğin ve ağırlığın İl ve ilçe örgütlerinin hazırladığı çalışma programlarına katılarak Parti iktidarına katkı sağlamak kararı alındı. (kent panorama)

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Osmanlı Partisi’nde Aşure etkinliği

Osmanlı Partisi tarafından Mersin’de ‘Aşure’ dağıtımı yapıldı. Osmanlı Partisi Mersin İl Başkanlığı’nın düzenlemiş olduğu “Aşura ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir