Ana Sayfa / Bölge'de Gündem / Demirtaş MGC Başkanlığı’na adaylığını açıkladı

Demirtaş MGC Başkanlığı’na adaylığını açıkladı

Kanal 33 Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Demirtaş, Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı’na adaylığını açıkladı.
Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC), 5 Mayıs’ta Olağan Kongre’ye gidiyor. Kanal 33 Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Demirtaş, başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Demirtaş’ın Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın toplantısına çok sayıda gazeteci de destek verdi.
Sözlerine 5 Mayıs’ta yapılacak olan Mersin Gazeteciler Cemiyeti genel kurulunda başkanlık yarışı içinde ‘ben de varım’” diyerek başlayan Demirtaş, mevcut Başkan Ahmet Ünal’a da kuruma verdiği emeklerinden dolayı teşekkür etti. Demirtaş, ayrıca yaşamını yitiren gazetecileri de andı.
Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nin genel kurulunda yarışacak diğer adaylara da başarı dileyen Demirtaş, “Bu demokratik mücadeledeki diğer aday arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Yeni bir yol haritası çizerek, Mersin Gazeteciler Cemiyeti’ni bulunduğu yerden daha üst seviyelere taşımak için bugün karşınızdayım” dedi.
Mersin Gazeteciler Cemiyeti’ni kendi ayakları üzerinde duran, mesleğin itibarına yaraşır, hak ettiği yere getirmek için elinden gelenin daha fazlasını yapmak için meslektaşlarından sorumluluk isteyen Demirtaş, şunları dile getirdi:
ÇÖZÜMÜ DIŞARIDA DEĞİL KENDİ İÇİMİZDE ARAYARAK BULACAĞIZ
“Cemiyetimizi şehirle bütünleşen kentimizin tüm dinamiklerini yanına alan bir yapı haline getirerek dik duruşlu olan her zümreye eşit mesafede yaklaşan bir örgüt olması için çaba sarf
etmeyi başlıca görevlerim arasında sayıyorum. Sizde takdir edersiniz ki bir meslek örgütü olan cemiyetimiz, ticari kazanç sağlanan bir yapı değildir. Ancak kendi giderlerini karşılayan, çeşitli fonlarla kendisine destek arayan birçok proje ile çok çeşitli konularda ivme kazanan bir yapı neden olmasın?
Bunun için de gereken neyse kısa vadede yapacağımı ifade etmek isterim. Şüphesiz tüm sorunların farkındayız. Çözümü dışarıda değil kendi içimizde arayarak bulacağız. Bizim yönetimimizde olsun ya da olmasın. Tüm üye gazeteci arkadaşlarımla cemiyeti hep beraber yöneteceğiz. Eksikliklerimizi beraber tamamlayacağız. Başarıya hep birlikte ulaşacağız. Merkez’de ve ilçelerimizde görev yapan tüm basın emekçilerinin her platformda gölgesi olacağıma söz verir, üzerime düşeni yapmak için adım attığım bu yolda desteklerinizi beklerim. Bu manada tekrar; Mersin Gazeteciler Cemiyeti başkan adaylığımı duyurur. Sizlere ve Mersin kamuoyuna sevgi ve saygılarımı sunarım.” Kent Panorama Gazetesi olarak sayın Turgay Demirtaş’a başarılar diliyoruz. (kent panorama)

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Büyükşehir’den mezarlığa ücretsiz seferler!

Toplumsal duyarlılığını her platformda gösteren Büyükşehir Belediyesi, Tarsus’ta bir ilke imza atarak, Kurban Bayramı boyunca ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir