Ana Sayfa / Medya / RTÜK üyesi TRT verilerini açıkladı, ‘Erdoğan: 67 saat Demirtaş: 0 saniye’

RTÜK üyesi TRT verilerini açıkladı, ‘Erdoğan: 67 saat Demirtaş: 0 saniye’

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyelerinden İlhan Taşçı, seçim döneminde TRT’nin muhalefete ne kadar süre ayırdığını açıkladı. Taşçı’nın açıkladığı tabloya göre TRT, Akşener ve İYİ Parti’ye 12 dakika, HDP ve Demirtaş’a ise sıfır dakika ayırdı. TRT 6 ise Hüda-Par’a 23 dakika yer ayırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cumhur ittifakına ayrılan süre ise 67 saat.

RTÜK üyesi İlhan Taşçı, TRT’nin Cumhurbaşkanlığı seçimleri kapsamında adaylara ne kadar süre ayırdığını açıkladı. Sosyal medyadan yaptığı açıklamayla gündeme gelen Taşçı’nın açıkladığı sayılara göre, TRT ekranlarında 67 saat süreyle en fazla yer alan aday Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cumhur İttifakı oldu.

İnce ikinci sırada, Hüda-Par üçüncü sırada

İlhan Taşçı’nın açıkladığı tabloya göre, TRT’nin en fazla yer verdiği diğer bir aday 6 saatle CHP’li Muharrem İnce oldu. İnce’nin ardından gelen ve seçimlerde Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini açıklayan HÜDA-PAR ise TRT 6 (Kurdi) kanalında 23 dakika süre alarak hem İYİ Partili Akşener’in hem de Saadet Partili Karamollaoğlu’nun önüne geçti.
Açıklanan tabloda Meral Akşener 12, Temel Karamollaoğlu 8, Doğu Perinçek 2 ve Selahattin Demirtaş 0(sıfır) dakika süre ile TRT’de kendilerine yer bulabildi. (habercilerden)

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Araç sahipleri uzayan araç muayene randevularından şikayetçi

MTSO 19 No’lu Yurtiçi Yük ve Eşya Taşımacılığı Meslek Komitesi Başkanı Muazzez Araç, sektör temsilcileri ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir