Ana Sayfa / Bölge'de Gündem / Şampiyonlar ödüllerini aldı

Şampiyonlar ödüllerini aldı

Mezitli Belediyesi Aratos Spor Tesisleri dev bir turnuvaya ev sahipliği yaptı. 28 kadın 50 erkek sporcunun katıldığı ulusal turnuvada sekiz farklı şehirden sporcular birincilik için ter döktü. 

Birbirinden heyecanlı maçların yaşandığı, Mezitli Belediyesi ve Mezitli Belediyespor Kulübü tarafından organize edilen Türkiye Tenis Federasyonu Mezitli Senyör Haftasonu Tenis Turnuvası’nda başarılı olan sporcular ödüllerini aldı. Mersin’in yanı sıra İstanbul, Kayseri, Osmaniye, Kahramanmaraş, Adana, Gaziantep ve Hatay’dan 78 milli ve profesyonel sporcunun katıldığı turnuva sonrası düzenlenen ödül törenine Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mezitli Belediyespor Kulübü Başkanı İlkim Tahinci, Mezitli Kent Konseyi Başkanı Sibel Gelbul, Mezitli Soroptimist Kulübü Başkanı Nalan Varat, Makine Mühendisleri Odası Başkanı Akar Tülücü’nün yanı sıra çok sayıda sporcu ve sporsever katıldı. 

ULUSLARARASI ALANDA BAŞARILI SPORCULAR YETİŞTİRECEĞİZ

Mezitli’de sporun profesyonel olarak yapılabilmesi adına Mezitli Belediyespor’u kurduklarını ifade eden Kulüp Başkanı İlkim Tahinci, “Belediyemizin bize sunduğu sonsuz imkanları doğru kanalize ederek ilçemizi ve ülkemizi uluslararası platformlarda temsil edecek sporcular yetiştirmek istiyoruz. Bu konuda tesisleşmeyi tamamladık. Şimdi altyapı çalışmalarına başlıyoruz. Her zaman sporun ve sporcunun yanında olan Başkanımız Neşet Tarhan’a teşekkür ederim” dedi. 

MERSİN’İN EN ÖNEMLİ TENİS KOMPLEKSİNİ HAYATA GEÇİRDİK

Mezitli’ye çok önemli spor tesisleri kazandırdıklarını dile getiren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ise, “Daha önce özel sektörün işlettiği bu tesisi belediyemize kazandırarak Mersin’in en önemli tenis komplekslerinden birisini haline getirdik. İçerisinde bulunan halı sahayı da tenis kortu haline getirerek kapasitemizi büyüttük. Çok büyük turnuvalar artık tesislerimizde başarıyla gerçekleştiriliyor. İnanıyorum ki kısa sürede Mezitli Belediyespor kulübümüzün çalışmaları sonrası uluslararası alanda sporcular bizleri gururlandıracaklardır” diye konuştu. (kent panorama) 

KAZANAN SPORCULAR ÖDÜLLERİNİ ALDI

Turnuvada başarılı olarak kupa almaya hak kazanan sporcular şöyle sıralandı:

35+ Tek Erkekler Kategorisinde Mehmet Şimşek birinci, Ferhat Akkaya ikinci,

35+ Tek Erkek 2. Grup Bilgehan Yaşa birinci, Bülent Kolsuz ikinci,

45+ Tek Erkek Serkan Şenlik binici, Erdal Öztürk ikinci,

45+ Tek Erkek 2. Grup Hürsan Özkaplan birinci, Erdal Nikola İstifanoğlu ikinci,

50+ Tek Erkek Sermet Soylu birinci, Veli Ümit Atik ikinci,

50+ Tek 2. Grup Erkek İlker Erol birinci, Hüseyin Kayaoğlu ikinci

55+ Tek Erkek: Selçuk Şerifoğlu birinci, Levent Alpaltaş ikinci

35+ Tek Kadın: Nejla Günay Karaoğlu birinci, Yasemin Fidan ikinci

40+ Tek Kadın: Serpin Gizir birinci, Ayşe Aysen Özgelen ikinci

45+ Tek Kadın: Nejla Bayıroğlu birinci, İlkim Tahinci ikinci

50+ Tek Kadın: İncihan Yengüner birinci, Lülüfer Tamer ikinci

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

YBP Gazetecilere yemek verdi

Geçtiğimiz günlerde kuruluşunu ilan eden Yeniden Birlik Partisi (YBP) Mersin’de gazetecilerle biraraya geldi. Sabah kahvaltısında ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir