Ana Sayfa / Bölge'de Gündem / MESİAD’tan ‘Çocuk istismarcılarına en ağır ceza verilmelidir’

MESİAD’tan ‘Çocuk istismarcılarına en ağır ceza verilmelidir’

Son zamanlarda artan çocuk istismarı olayları nedeniyle açıklamada bulunan MESİAD Başkanı Hasan Engin; “Çocuklara yapılan şiddet ve istismar, tartışma konusu dahi olmamalıdır. Hukuk kuralları içerişinde çocuk canilerine en ağır cezalar verilmelidir” dedi.

Ankara Polatlı’da kaybolan ve ardından cansız bedeni bulunan Eylül Yağlıkara önceki gün toprağa verildi. Ardından ise bayram günü Ağrı’da kaybolan Leyla Aydemir’den de acı haber geldi. Peş peşe gelmeye başlayan kayıp çocuk haberleri ve çocuk cinayetleri toplumu üzüntüye boğdu. Konu ilgili açıklama yapan Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin; “Son zamanlarda hemen hemen her bölgeden çocuk istismarı ve çocuk cinayetleri haberlerinin gelmesi hepimizi derinden yaralamıştır. Küçük bedenlere yapılan zalimlikler ve canlarına kıyılmasından dolayı herkes çocukları için endişelenir hale geldi” dedi.

“ÇÖZÜM ÇOCUKLARI EVE KAPATMAK DEĞİL”

Çocukları eve kapatmanın çözüm olamayacağını belirten Engin; “Anne ve babalarının gözünden sakındıkları çocukları ile ilgili böyle üzücü haberler alması hiçbir acı ile tarif edilemez. Ebeveynler, çocuklarını sokağa çıkarmaktan bile korkar hale gelmiştir. Çocuklarımızı eve kapatmak yerine, bu canilere verilecek cezanın arttırılması gerekiyor. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere herkesin bu konuda üstüne düşen görevi yerine getireceğinden ve çocuk istismarcılarına en ağır cezanın verileceğinden hiç kuşkumuz yoktur. Çocuklara yapılan şiddet ve istismar, tartışma konusu dahi olmamalıdır” ifadelerini kullandı.

“BAHANELER ARDINA SIĞINMALARINA İZİN VERİLMEMELİDİR”

Çocuk istismarcılarına hastalık gibi sebepler ile indirim yapılmaması gerektiğini söyleyen Başkan Engin, “Çocukları bu tarz iğrenç olaylara konu edecek ve hedef gösterecek şekilde fetva ve beyanlarda bulunanların ağır şekilde cezalandırılması, istismarların yaşandığı kurs, vakıf ve okul gibi kurumların derhal kapatılması ve sorumluların yargılanması gerekiyor. Ayrıca hukuk sisteminde suçluların pedofili, kişilik bozukluğu ve çeşitli bahanelerin arkasına saklanarak az ceza almalarının önünün kesilmesi lazımdır. Geleceğimiz olan çocuklarımızın yarınlarından endişe duyar hale geldik. Umarım ki tez vakitte gerekli adımlar atılır ver artık ciğerlerimiz yanmaz” şeklinde konuştu. (kent panorama)

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

CHP’li Aktay’dan MGC’ye ziyaret

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Mersin Gazeteciler Cemiyeti’ni ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir