Ana Sayfa / Bölge'de Gündem / MESKİ çalışıyor

MESKİ çalışıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Mersin genelinde vatandaşların daha sağlıklı içmesuyu kullanmalarını sağlamak için yürüttüğü çalışmalara aralıksız devam ediyor. MESKİ’nin projesiyle içme suyu sorunu çözülen Kuskan Mahallesi Pamuklu sakinleri, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a teşekkür ettiler.

Mersin’nin hizmete susamış bölgelerine  hizmet götüren, asırlık sorunları teker teker çözen Mersin Büyükşehir Belediyesi yüzleri güldürmeye devam ediyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi MESKİ  Genel Müdürlüğü 78  yıldır suya hasret kalan Gülnar İlçesi Kuskan Mahallesi Pamukluk sakinlerini musluktan akan suyla buluşturdu. Suya kavuşan mahalle sakinleri sevinç gözyaşlarını tutamadı.

Kuskan Mahallesi’nin içmesuyu, Ilısu kaynağından terfili olarak karşılanıyor. Belde Belediye iken, 6360 Sayılı Büyükşehir Yasası ile mahalle statüsüne kavuşan Kuskan Mahallesi’nin Pamukluk semtinde içme suyu tesisi bulunmaması nedeniyle vatandaşlar su sorunu yaşıyordu .

MESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Pamukluk semtinin içme suyu sorunu çözüme kavuşturmak için gerçekleştirilen içme suyu çalışması kapsamında; mevcut şebeke sonuna yapılan 1 adet 10 m³ lük biriktirme deposu, terfi binası, 1 adet 50 m³ lük depo, yaklaşık 6 bin 24 metre terfi hattı ve 7 bin 89 metre içmesuyu şebekesi döşendi. Ayrıca terfi merkezlerine enerji nakil hattı ve trafo tesisi yapımını gerçekleştirildi.

“Sözlerimizi tek tek tutuyoruz”

Mersin Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde  susuz mahalle bırakmayacaklarının sözünü verdiklerini belirtilen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, bu kapsamda son olarak 78  yıldır içme suyu sorunu yaşayan Kuskan Mahallesi Pamuklu sakinlerini  içme suyuna kavuşturduklarını belirtti. Başkan Kocamaz, “Biz göreve geldiğimizde Mersin’de susuz hiçbir yerleşim birimi kalmayacağının sözünü vermiştik. Kuskan Mahallesi Pamukluk sakinleri içme suyu sorunu çözmek için gerçekleştirdiğimiz çalışmalar kapsamında, yeni su deposu, terfi hattı ve  isale hattı ile vatandaşlarımızın  evlerinden su akıtmanın mutluluğunu yaşadık. Çok mutluyuz ve sevinçliyiz. Kuskan Mahallesi Pamukluk sakinlerine hayırlı olmasını diliyorum. Alt ve üst yapıda sorunsuz bir kent hedefimize doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Bu çerçevede 2018 yılında da çalışmalarımıza ara vermeden ve mesai kavramı gözetmeksizin devam ediyoruz. Çünkü Mersinli vatandaşlarımız hizmetin en iyisini, en kalitelisini, en güzelini hak ediyor. Biz de bunun için çalışma programımızı oluştururken onların talep ve beklentilerini öncelik olarak alıyoruz” dedi.

“Başkanımızın Kuskan’a hizmetleri unutulmaz” 

Kuskan Mahallesi Muhtarı Hasan Hüseyin Türkşen, “Yıllardır Pamukluk sakinlerinin içme suyu sorunu çözmek için Mersin Büyükşehir Belediyemize ve MESKİ yetkililerimize müracaat ettik. İçme suyu konusunda sıkıntımız vardı. MESKİ Genel Müdürlüğümüz sağolsun bu sıkıntımızı giderdi. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve MESKİ’ye şahsım ve mahallem adına teşekkürlerimi sunarım. Ayrıca Mersin Büyükşehir Belediyemiz Kuskan-Gezende, Kuskan- Köseçobanlı  arasındaki  asfalt çalışması gerçekleştirdi. Yol genişletme çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın hizmetlerinden memnunuz. Hizmetin adıdır Burhanettin Kocamaz diyorum, yaptığı hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Vali Su’ya MERYAD ziyareti

ali Ali İhsan Su, Mersin Yatırım Dış Ticaret ve Markalaşma Derneği (MERYAD) Yönetim Kurulu Başkanı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir