Ana Sayfa / Aile / Başkan Turgut, esnafın bayramını kutladı

Başkan Turgut, esnafın bayramını kutladı

Mesaisine sabahın erken saatlerinde Atatürk Caddesi esnaflarını ziyaret ederek başlayan Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, esnafların ve vatandaşların Kurban Bayramını kutlayarak, sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmelerini diledi.
Bayramların sevgi, dostluk, kardeşlik, barış ve hoşgörü duygularının pekiştiği günler olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, her bayram olduğu gibi bu bayramda da esnafları ve vatandaşları ziyaret ederek, hem hayırlı işler diledi hem de bayramlarını kutladı.
Bayramların toplumsal birliği sağlayan değerlerin hatırlandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, insanlar arasında karşılıklı sevgi ve saygının geliştiği, dostluk ve kardeşlik hislerinin güçlendiği günler olduğunu vurgulayan Başkan Turgut, : “Bütün bu değerleri barındıran dinimizin anlamlı günlerinden biri olan Kurban Bayramı, özellikle yardımlaşma ve paylaşmayı da ifade etmektedir. Bu vesileyle toplumsal birliğimizi daha da güçlü tutmalıyız. Bu anlamlı ve özel günlerde, akraba ve komşularımızın yanı sıra kimsesizlerimizi de ziyaret ederek Kurban Bayramı’nı ruhuna uygun yaşamalıyız. Bizlerde her bayram olduğu gibi bu bayramda da kentimizin gelişimine yönelik hizmet ve projelerimizi toplumumuzun her kesimiyle olduğu gibi esnaflarımızla da paylaşıyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak ilçemizi hak ettiği konuma hep birlikte getireceğiz. Kurban Bayramı, Müslümanların hem kendi aralarında hem de toplumun bütün fertleri arasında kaynaşma vesilesidir. Bu bayramda fakirler gözetilir, ihtiyaçları giderilir. Ülkemizde son günlerde yaşanılan sıkıntılı günler ve huzurumuzu bozmak isteyen mihraklara karşı Kurban Bayramı’nın ülkemizin birlik, beraberlik ve istikrarına katkı sağlamasını yüce Allah’tan temenni ediyorum.
Saygıdeğer hemşerilerimle birlikte bir bayramı daha kutlayacak olmanın mutluluğu ve heyecanını yaşarken, Kurban Bayramı’nın insanlığa, ülkemize sağlık ve huzur getirmesini diliyor, tüm
hemşerilerimin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” dedi. (kent panorama)

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Göçmen Kavşağı Hizmete açıldı

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin önemli ulaşım projelerinden birisi olan Göçmen’deki katlı kavşak çalışmaları tamamlandı. Mersin Büyükşehir ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir