Ana Sayfa / Bölge'de Gündem / İki firma daha konkordato talep etti

İki firma daha konkordato talep etti

 Günaydın Group ve Karşıbeyaz kebap zinciri konkordato talep etti.
Lojistik sektörünün önde gelen şirketlerinden Günaydın Group da konkordato ilan etti. Günaydın Group Yönetim Kurulu Üyesi Serol Günaydın, “Firma olarak 50 yılı aşan bir geçmişimiz var. Bugüne dek birçok krize göğüs gerdik ve bunlardan da başarıyla çıktık. Günaydın Group,  gerek müşterisiyle gerek çalışanlarıyla bu krizi de aşabilecek güçtedir” açıklaması yaptı.
Bankaların bazı kredilerini geri çağırması ile zor duruma düştüğü ifade edilen şirket, İzmir 2. Asliye Ticaret Mahkemesi’nden konkordato kararı aldı. Şirket, Coca Cola ve Vestel gibi firmalara çalışıyordu. Şirketin 7 bölgede 2 bin 200 çalışanı ve 13 bin müşterisi bulunuyor.
Öte yandan kebap zinciri Kaşıbeyaz da, Bakırköy 1. Ticaret Mahkemesi’ne dilekçe vererek, konkordato talep etti.
Daha önce Beta ve Hotic gibi deri markaları ve bazı inşaat şirketleri de konkordato talep etmişti.
KONKONDATO NEDİR?
Konkordato, “borçların yeniden yapılandırılması suretiyle iflasa tabi borçluların mali durumunun düzeltilerek iflastan kurtulmasını, diğer borçluların ise mali durumunun düzeltilmesini amaçlayan, alacaklıların da belirli bir tenzilatla veya vadede alacağına kavuşmasını sağlayan ve mahkemenin tasdikiyle taraflar açısından bağlayıcı hale gelen bir anlaşma” olarak tanımlanıyor. (MA)

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Meri Paşa Antakya Döner Mersin’de

Tweet Share 0 Reddit +1 Pocket LinkedIn 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir