Ana Sayfa / Bölge'de Gündem / YEŞİLBOĞAZ: “SOSYAL DENGE SAĞLANMALI”

YEŞİLBOĞAZ: “SOSYAL DENGE SAĞLANMALI”

Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ı makamında ziyaret ederek, iki kurum arasında imzalanan protokol çerçevesinde, hayata geçirilecek olan yeni projeler için adım atıldı. Yeşilboğaz konuşmasında, “Sosyal devletin temel amaçlarından birisinin de; sosyal dengeyi ve huzuru sağlamak olduğu unutulmamalıdır” dedi.

Mersin Barosu Başkanımız Bilgin Yeşilboğaz, Mezitli Belediyesi ve Mersin Barosu arasında imzalanan ‘Sosyal Hizmete, Sosyal Yardıma, Hukuki Korumaya İhtiyaç Duyan Kadınlara Yönelik İşbirliğini Protokolü’ ve ‘Çocuk Refahı, Sorunlarına İlişkin Ortak Çalışma Protokolü’ kapsamında, eğitim ve farkındalık çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Mezitli Belediyesi yeni hizmet binasının Mersin’e hayırlı olması temennisinde bulunan Yeşilboğaz konuşmasında, “Türkiye’nin en önemli sorunlarından birisi olan kadın ve çocuk istismarını en aza indirgemek amacıyla Mersin Barosu olarak, üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapmak için kurumlarla ve sivil toplum örgütleriyle ortak çalışmalara önem veriyoruz. Ezilen değil, el üstünde tutulan kadınların, ağlayan değil, gülen çocukların artmasına katkı sağlamak için; 7’den 70’e kadınlarımıza, erkeklerimize ve çocuklarımıza yönelik farkındalık çalışmalarımıza yenisini eklemek için Mezitli Belediyesi ile sürekli istişare içerisinde olmayı önemsiyoruz. Sosyal devletin temel amaçlarından birisinin de; sosyal dengeyi ve huzuru sağlamak olduğu unutulmamalıdır. Bir toplumda kadınlar ve çocuklar ne kadar mutlu ise, o toplum da o kadar mutlu olur. Herkes üzerine düşen görevi yerine getirmelidir” şeklinde konuştu.


NEŞET TARHAN: “KADINA VE ÇOCUĞA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI MÜCADELEYE ÖNCÜLÜK EDİYORUZ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ise, “Toplumumuzda maalesef özellikle kadınlar ve çocuklar büyük oranda mağduriyet yaşamaktalar. Tüm insanlarının huzur içerisinde yaşadığı mutlu bir kent yaratma hayaliyle çalışan Mezitli Belediyesi olarak, kadına ve çocuğa yönelik şiddete karşı mücadelede de öncülük etmemiz gerektiğini düşünerek, bu konuda güven duyduğumuz Mersin Barosu ile ortak projelerde yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Kadın Danışma Merkezi bünyesine başvuran ya da bizim tespit ettiğimiz desteğe ihtiyacı insanlarımız için hukuksal destek ve yol gösterici olabilmek için Mersin Barosu ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu. (fora ajans)
Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Gültak, ‘Akdeniz’de 6 Okul yapılacak, var olanlar yenilecek’

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Eski MEÜ Tıp Fakültesi yerleşkesi içerinde inşa çalışmaları devam ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir