Ana Sayfa / Bölge'de Gündem / Başkan Coşkunfırat, “3 Ocak birliğin simgesidir”

Başkan Coşkunfırat, “3 Ocak birliğin simgesidir”

AKDENİZ BASIN BİRLİĞİ BAŞKANI HAYDAR COŞKUNFIRAT MERSİN’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 95. YILI DOLAYISIYLA YAYINLADIĞI MESAJDA, “3 OCAK, MERSİN’İN YENİDEN VAROLUŞU VE BİRLİGİN SİMGESİDİR” DEDİ.

Başkan Coşkunfırat mesajında şunları söyledi. “Bugün 95. yıl dönümünü kutladığımız 3 Ocak Mersin Kurtuluşu günü aynı zamanda Mersin’in yeniden var oluş günüdür. Atalarımızın 95 yıl önce, Kuvayi-Milliye ruhuyla sahip çıktığı Mersin’e, bugün Mersinde yaşayan, Mersinde kazanan Mersinliyim diyen herkes Mersin inadına sahip çıkmalıdır. Başkan Coşkunfırat 95. Yıl önce ‘Mersinlilerin birlik ve beraberlik içerisinde verdikleri kurtuluş mücadelesi sonucunda çekilen acılar bitmiş ve işgal sona erdirilmiştir.
Mersinimizin kurtuluşunda önemli rol üstlenen, Yusuf KENAN, Ali Galip ARKAN, Avgan ABDULLAH, Cemil ÖZDEN, Derviş GÜLERCİ, Mustafa ÇAVUŞ, Fahri DERMANCI, Hasan Fehmi AKINCI, Hasan Basri GENÇ, İmam HÜSEYİN, Vezir ÇAVUŞ, Refik DENİZ, Şemsettin Bey, Cemal EFE, Sadık PAŞA, Seyfi KÖROĞLU, Şeref GENÇ, Terzi HİLMİ, Veli Haşim ÇİFTÇİ, Yusuf Kenan GENÇ, Lütfi OĞUZCAN, BNB. Tevfik, Mithat TOROĞLU, Asım Ahmet OĞUZBAŞ, Ali Rıza BOZKURT, Fevzi SERDENGEÇTİ, Mücahit Yahya TANSAL, Osman Muzaffer KOÇAŞOĞLU, Rıfat USLU, , Yanparlı Hüseyin ve tüm isimsiz Kuvai-Milliye şehit ve gazilerimizi saygı ile anıyor Mersin’de yaşayan herkesin, Bir toplumsal , zenginlik olduğunun farkına vararak birlik ve beraberliğimizin ve toplumsal barışın değerini çok iyi anlamamız gerekmektedir. Barış ve dostluk kenti Mersini daha çağdaş, daha güzel yapmak inancıyla tüm Mersinlilerin 3 Ocak Kurtuluş Gününü kutlar şehit ve gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyorum.” (kent panorama)
Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

YBP Gazetecilere yemek verdi

Geçtiğimiz günlerde kuruluşunu ilan eden Yeniden Birlik Partisi (YBP) Mersin’de gazetecilerle biraraya geldi. Sabah kahvaltısında ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir