Ana Sayfa / Bölge'de Gündem / YEŞİLBOĞAZ: “BAROLAR TEMEL HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİMİZİN TEMİNATIDIR ”   

YEŞİLBOĞAZ: “BAROLAR TEMEL HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİMİZİN TEMİNATIDIR ”   

Gaziantep Barosu Başkanı Av. Bektaş Şarklı, Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz’a makamında nezaket ziyaretinde bulundu.

Mesleki sorunlar hakkında sohbetin yapıldığı ziyarette konuşan Mersin Barosu Başkanımız Av. Bilgin Yeşilboğaz, “Bireyin temel hak ve özgürlükleri; ancak bağımsız bir yargı ve barolar ile güvence altına alınabilir. Barolar ve bağımsız yargı, temel hak ve özgürlüklerimizin teminatıdır. Hakları ihlal edilen meslektaşlarımız için, siyasi görüşlerine ve mezheplerine bakılmaksızın, tüm barolar ve avukatlar birlikte mücadele etmek zorundadır. Barolar, asli görevi olan avukatlık hak ve yetkilerini layıkıyla savunmalı, avukat hak ve yetkilerinin geliştirilmesi için yasama, yürütme ve yargı organları çerçevesinde gerekli etkin mücadeleyi yapmalıdır” diye konuştu. Ziyaretten mutluluk duyduğunu ifade eden Baro Başkanımız Av. Bilgin Yeşilboğaz ayrıca, mesleki sorunlara karşı mücadelede eden, meslektaşlarının haklarını her daim koruyan ve arayan Gaziantep Barosu Başkanı Av. Bektaş Şarklı’yı tebrik etti.

Gaziantep Barosu Başkanı Av. Bektaş Şarklı ise, mesleki dayanışmanın önemine vurgu yaparak Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz’a yeni görevinde başarılar diledi. (kent panorama)

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Gültak, ‘Akdeniz’de 6 Okul yapılacak, var olanlar yenilecek’

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Eski MEÜ Tıp Fakültesi yerleşkesi içerinde inşa çalışmaları devam ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir