Ana Sayfa / Bölge'de Gündem / AKDENİZ’DE ORTAK AKLI İNŞA EDECEĞİZ

AKDENİZ’DE ORTAK AKLI İNŞA EDECEĞİZ

Cumhuriyet Halk Partisi Akdeniz Belediye Başkan Adayı Sabit Yelkovan, Akdeniz’i ortak akılla yöneteceklerini söyledi. Adil, eşit bir belediye başkanı olacağını dile getiren Yelkovan, “Herkesi kucaklayacağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Akdeniz Belediye Başkan Adayı Sabit Yelkovan, merkez seçim ofisini görkemli bir törenle açtı. Açılışa, CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, Akdeniz İlçe Başkanı Mustafa Sekendur, Kadın Kolları Mersin İl Başkanı Pakize Esen, ilçe örgütü, kadın ve gençlik kolları ile çok sayıda partili ve vatandaş katıldı. Cumhuriyet Halk Partisi Akdeniz Belediye Başkan aday adayları da açılışa katılarak Yelkovan’a tam destek verdi.

İlçe Başkanı Mustafa Sekendur, ortaya çıkan birlik ve beraberlik tablosuna vurgu yaptı.

BELEDİYENİN BİR KURUŞUNU İSRAF ETMEYECEĞİZ

Konuşmasında güç birliği vurgusu yapan Yelkovan, Akdeniz İlçesi’nin Mersin için önemine dikkat çekerek, “Büyük bir sorumluluk aldık. Bu sorumluluğun gereğini yerine getirmek için gece gündüz çalışıyoruz. Akdeniz Mersin’in en önemli ilçelerinden biri. Ekonominin can damarı. Aynı zamanda yoksulluğun en çok yaşandığı ilçe” dedi.

Akdeniz’de halktan yana, halkın yararına projeleri hayata geçireceğini ifade eden CHP Akdeniz Belediye Başkan Adayı Yelkovan, “Belediyenin bir kuruşunu israf etmeyeceğiz. İsraf eden değil, üreten bir belediye olacağız. Yurttaşımıza ödediği vergilerin hesabını vereceğiz” ifadelerini kullandı.

MART’IN SONU KADINLARIMIZ İÇİN BAHAR OLACAK

Kadınların, gençlerin, engellilerin ve tüm dezavantajlı grupların yaşam standardını yükseltecek projeleri hayata geçireceğini belirterek, “Şeffaf bir belediye olacağız. Ulaşılabilir bir belediye olacağız.

Çocuklarımıza, kadınlarımıza büyük önem veriyorum. Çocuklarımızı, geleceğe umutla bakan bir toplumda büyüteceğiz. Kadınlarımızı güçlendirecek projeleri hayata geçireceğiz. Mart’ın sonu kadınlarımız için bahar olacak. Engelli yurttaşlarımızın önündeki engelleri kaldıracağız”  diye konuştu.

AKDENİZ’DE ORTAK AKLI İNŞA EDECEĞİZ

Adil, eşit bir belediye başkanı olacağını vurgulayan Yelkovan, “Hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz.  Kimseyi Kürt, Türk, Alevi, Sünni diye ayırmayacağız. Herkesi kucaklayacağız. Cumhuriyet Halk Partisi, bir arada huzurlu yaşamın güvencesi olacak. Akdeniz’de ortak aklı inşa edeceğiz. Akdeniz’i hep birlikte yöneteceğiz” dedi.

ARTIK BİR DEĞİŞİME İHTİYAÇ VAR

Cumhuriyet Halk Partisi Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer de Akdeniz’de Cumhuriyet Halk Partisi’nin iddiasını dile getirdi. Mersin’in Türkiye’nin en büyük 6. ekonomisine sahip kent olduğuna işaret ederek, “Çarçur edilmezse, çalınmazsa, yandaşların cebine atılmazsa o para herkese yeter. Fakiri fukarayı ihya eder. Artık bir değişime ihtiyaç var. Sıra dışı belediye başkanlığı yapacağız.  24 saat çalışacağız” diye konuştu.

AKDENİZ’DE CUMHURİYET HALK PARTİSİ KAZANACAK

“Gün birlik, beraberlik günü” diyen CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen de Mersin’in bir barış ve kardeşlik şehri olduğunu söyledi. 31 Mart seçimlerinin önemine vurgu yapan Antmen, “Akdeniz’de Mersin’in çocuğu ile yola çıktık. Akdeniz’de Cumhuriyet Halk Partisi kazanacak. Her gün alanlarda yüreklere dokunacak. Akdeniz hizmete doyacak. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Derman Belediyeciliği ile Akdeniz’de yaşayan her yurttaşın derdine dermen olacağız” dedi. (kent panorama)

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Yaşlılıkta zatürre riskine dikkat  

Dünya genelinde yaşlı nüfusun sayısı ve dünya yaş ortalaması hızla artarken yaşlılığın tanımı da değişiyor. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir