Ana Sayfa / Bölge'de Gündem / CHP’Lİ YELKOVAN, KADINLARIMIZ DAHA ÇOK KAZANACAK

CHP’Lİ YELKOVAN, KADINLARIMIZ DAHA ÇOK KAZANACAK

Cumhuriyet Halk Partisi Akdeniz Belediye Başkan Adayı Sabit Yelkovan, kadınlarla Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kuracaklarını belirterek, “Kadınlarımız, ürettikleri tarımsal ve hayvansal ürünleri kendileri satacak, aracı, komisyoncu olmadan daha çok kazanacak” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Akdeniz Belediye Başkan Adayı Sabit Yelkovan, Akdeniz ilçesine bağlı Dikilitaş, Bekirde, Akdam ve Civanyayla köylerini gezdi. Esnafları ziyaret eden Yelkovan, köy kahvelerinde vatandaşlar buluştu, tarımsal kalkınma projelerini anlattı.

Yelkovan, “Çarpık kentleşme, rant anlayışı gibi nedenlerle verimli tarım toprakları hızla yok oluyor. Başta portakal çiçeği kokularının yerini insan sağlığını tehdit eden egzoz dumanı alıyor” dedi. Projelerinin merkezinde insan olduğuna vurgu yapan Yelkovan, üretime ve istihdama yönelik projeleri hayata geçireceklerini ifade etti.

SORUNLARI ÇÖZECEK PROJELER HAZIR

Tarım bölgesi olan Akdeniz’de üreticinin yaşadığı sorunlara işaret eden Yelkovan, başta sulama suyu sorunu olmak üzere tüm sorunları çözecek projelerinin hazır olduğunu kaydetti. Üreticinin emeğinin karşılığını alamadığına dikkat çeken Yelkovan, kooperatifleşme ile üretici destekleyeceklerini belirterek, projeleri ile ilgili şunları paylaştı:

TOPLUMUN VE AİLENİN TEMELİ KADINLARIMIZ

“Toplumun ve ailenin temeli kadınlarımız. Üreten, özgüven sahibi, ekonomik özgürlüğü olan kadın, hem çocuklarını daha iyi yetiştirir hem de toplumu geliştirir. Kadınların aile bütçelerine katkı sağlaması, ekonomik özgürlüklerini kazanması için kırsal kesimde yaşayan kadınlarımızla Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kuracağız. Kadınlarımız, ürettikleri tarımsal ve hayvansal ürünleri kendileri satacak, aracı, komisyoncu olmadan daha çok kazanacak, Akdeniz halkı doğal, ucuz ve kaliteli gıda ile buluşacak.”  (Fora  Ajans)

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Yaşlılıkta zatürre riskine dikkat  

Dünya genelinde yaşlı nüfusun sayısı ve dünya yaş ortalaması hızla artarken yaşlılığın tanımı da değişiyor. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir