Ana Sayfa / Eğitim / Bremen Mızıkacıları Okuldaydı!

Bremen Mızıkacıları Okuldaydı!

Bremen Mızıkacıları adlı oyun Mersin’deki bir ilkokulda öğrenciler tarafından yeniden sahnelendi. Küçük tiyatrocular izleyenlerden büyük beğeni aldı.

Erasmus  Plus KA1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği kapsamında Cengiz Topel  İlk  Okulu’nda gerçekleşen ‘’Ben Robot Değilim ‘’projesi sonucunda ortaya çıkan ve  okul öğrencilerinin sergilemiş olduğu  tiyatro gösterisi izleyenlerden büyük alkış aldı.

Bremen Mızıkacıları oyununu ilokul öğrencileri tarafından sahnelendi.  Oyunun orijinal metnine bağlı kalarak düzenleyen Süheyla Küçük  gözetimnbde hünerlerini sergileyen öğrenciler izleyicilerden beğeni topladı.

Tiyatro bitiminde konuşma yapan Cengiz Topel İlkokulu Müdürü Hasan Lütfi  Akdan  ‘’Umuyoruz ki; bugün okulumuz öğrencisi olan bu çocuklar,özgüveni gelişen,aynı zamanda doğru tutum ve davranış geliştirebilen ve çevreleri ile iyi ilişkiler kurabilen sosyal bireyler olarak,oluşturdukları bu doğru kimlikleri ile hayat boyu gelişimlerine devam edeceklerdir’’dedi.

Öğrencilerin oynadığı oyunu Biyükşehir Belediyesi Tiyatro oyuncuları, Öğrenci aileleri, öğretmenler  ve Mersin Osmanlı Turan Ocakları İl Başkanı Savaş Yetgin ve yönetim kurulu üyeleri de izledi.

Okul müdürü Akdan’ın konuşmasından sonra öğrencilere çiçek dağıtılması ve emeği  geçen öğretmenlere plaket ve çiçek takdim edilmesinin ardından; öğretmen ve öğrencilerin sahne selamı ile son buldu. (kent panorama)

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Yenişehir’de ibadethaneler dezenfekte ediliyor

Yeni tip korona virüsü Covid-19’un yayılmasına karşı, halk sağlığını korumak amacıyla çalışmalarını yoğun olarak sürdüren ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir