Ana Sayfa / Eğitim / Avukatlara ‘Kişisel Gelişim ve Beden Dili’ eğitimi verildi

Avukatlara ‘Kişisel Gelişim ve Beden Dili’ eğitimi verildi

Mersin Barosu tarafından avukatlara yönelik ‘Kişisel Gelişim ve Beden Dili’ konulu eğitim semineri düzenlendi. Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz konuşmasında, kişisel gelişimin bir yaşam biçimi olduğunu belirtti. Sunum yapan Prof. Dr. Kamuran Elbeyoğlu ise, “Kişinin kendisini tanıması, hayat yolculuğunun ön koşuludur” dedi.

Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, Genel Sekreter Av. Adnan Günbay, Staj Eğitim Merkezi Başkanı Av. Kasım Kozanoğlu, avukatlar ve stajyer avukatların katılımıyla Mersin Barosu Konferans Salonu’nda düzenlenen eğitim semineri, Toros Üniversitesi’nden Prof. Dr. Kamuran Elbeyoğlu’nun sunumuyla gerçekleşti.
Seminerin açılış konuşmasını yapan Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, kişisel gelişimin bir yaşam biçimi olduğunu belirterek, “Bu eğitimde, hepimizin hayatımızda kullanabileceği argümanlar hakkında bilgiler verilecek. Kişisel gelişim, özellikle bizim gibi insan ilişkileri temelli bir meslek grubunun olmazsa olmazıdır. Hem dışardaki sosyal yaşamınızı, hem de meslek hayatımızda kişiler ve olaylar arasındaki ilişkiyi düzenlememize yardımcı olacak bir seminerdir. Bu seminerin tüm meslektaşımızın gerek günlük yaşamına, gerekse meslek hayatına olumlu katkısı olacağına inanıyorum” diye konuştu.
ELBEYOĞLU: “KİŞİNİN KENDİSİNİ TANIMASI, HAYAT YOLCULUĞUNUN ÖN KOŞULUDUR”
Daha sonra kendini tanıma, etkili iletişim, insan ilişkilerinde beceri kazanmanın yolları ve beden dili hakkında sunum yapan Prof. Dr. Kamuran Elbeyoğlu, “Kişinin kendisini tanıması, hayat yolculuğunun ön koşuludur. Kendisini tanıyamayan etkili iletişim kuramaz. Dünyada en çok üreyen ‘toz’ derler ama ben, dünyada en çok üreyen, ‘olumsuz-negatif düşüncelerdir’ diye düşünüyorum. Düşüncelerimiz duygularımızı da yansıtır. İnsanlar arasındaki ilişkilerde en çok sıkıntı yaşadığımız anlar, karşıdaki kişilerin duygularından ve kendi duygularımızdan haberdar olmayarak, bir kör dönüşüne girdiğimiz zamanlardır. Bu durum avukatlık mesleğinde karşınızdaki kişiyi anlayabilmek için çok önemlidir.
Müvekkilinize hiçbir ön yargıyla yaklaşmadan, onun duygu halini olduğu gibi anlayabilmeniz gerekiyor. Müvekkilinizin niyetini öğrenebilmeniz için karşınızdaki kişinin duygularını anlamaya dair
bir içgörü geliştirebilmeniz gerekiyor. Bunun ön koşulu, kendi duygularınızın farkına varmaktır” diye konuştu.
Seminerin ardından Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, vermiş olduğu katkılardan dolayı Prof. Dr. Kamuran Elbeyoğlu’na teşekkür belgesi takdim etti. (Kaynak: medyamed)

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Türkiye’nin Koroları Mersin’de.

19. Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında gerçekleştirilecek olan 21. Nevit Kodallı Polifonik Korolar Şenliği, 03-04-05 ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir