Ana Sayfa / Bölge'de Gündem / Mezitli festivale hazır

Mezitli festivale hazır

Mezitli Belediyesi, 2-3 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 7. Mersin Narenciye Festivali hazırlıklarını tamamladı. Festival alanında kendisine ayrılan bölümü narenciye temalı figürlerle donatan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ziyaretçilerin güzel vakit geçirmesi için tüm hey şeyi düşündü. Alanın tamamını masal kahramanları ile donatan ekipler narenciye ürünlerinden ev, köprü ve şelaleler yaptı. Festivalde, Mezitli Belediyesi standını ziyaret edecek konuklara ilginç sürprizlerde hazırlandı. Hazırlanan tünelden geçen konuklar, kullandıkları pet şişelerle basket atarak narenciye aromalı kokulara sahip olacaklar.

Mersin Narenciye Festivali tanıtım organizasyonu kapsamında Mersin’i dolaşan kortej Mezitli’den geçti. 7 farklı ülkeden folklor gruplarının gösteri yaptığı Mezitli Zabıta Müdürlüğü önünde gerçekleştirilen etkinlikte sergilenen danslar vatandaşların büyük ilgisini çekti. Rengarenk kıyafetler ve hareketli danslarıyla unutulmaz bir gün yaşanmasını sağladı.

Coşkularıyla kenti renklendirdiklerini söyleyen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, konuklara teşekkür etti.

Narenciyenin başkenti olarak adlandırılan Mersin’de gerçekleşen festivalin paydaşı olmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden başkan Tarhan, “Festivalimiz birkaç yıldır Mezitli’de bulunan Galatasaray ve Side Harabeleri arasında gerçekleştiriliyor. Tarım kadar turizmi de hedefleyen bu festivalin Mezitli’de yapılacak olması tesadüf değil. Mezitli tüm zenginlikleri bünyesinde barındırıyor” dedi.

Festival için çok iyi hazırlandıklarını vurgulayan Başkan Tarhan, “Konuklarımızı en iyi şekilde ağırlamak için tüm hazırlıklarımızı yaptık. Onlara küçük sürprizler hazırladık. Eğlenceli bir gün geçirmelerini sağlayacağız. Festivale gelecek olan tüm Mersinlileri Mezitli Belediyesi standına bekliyoruz”diye konuştu. (Habergram)

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Yetgin, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı

Yeniden Birlik Partisi (YBP) Genel Başkanı Savaş Yetgin, büyük bir zaferle sonuçlanan Büyük Taarruzun, Türk ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir