Ana Sayfa / Çevre / YENİŞEHİR FESTİVALE HAZIR

YENİŞEHİR FESTİVALE HAZIR

Mersin Narenciye Festivali hazırlıklarını sürdüren Yenişehir Belediyesi, festivale konuk olan 7 ülkeden gösteri gruplarını ağırladı. İlçedeki 5 okulda minik öğrencilere narenciye ikramında bulunan Yenişehir Belediyesi, görkemli bir stantla ve çeşitli aktivitelerle festival alanında da yer alacak.
7. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali’nin destekçileri arasında yer alan Yenişehir Belediyesi, festival hazırlıklarını sürdürüyor.
Yenişehir Belediyesi hazırlıklar kapsamında Necati Bolkar İlkokulu, 50. Yıl Gökçeller İlkokulu, 100. Yıl Akkent İlkokulu, Kocatepe İlkokulu, Batıkent İlkokulu’nda öğrencilere narenciye ürünleri dağıttı. 2 bin 800 kilogram narenciyeyi öğrencilere ikram eden Yenişehir Belediyesi böylece hem çocukların narenciye tüketimi alışkanlığı kazanmasına katkıda bulundu, hem de festivalin duyurusunu yaptı. Okullarda dağıtılan narenciye ürünleri de yöre çiftçisinden satın alındı.
Yenişehir Belediyesi ayrıca, narenciye dağıtımı yaptığı okullarda öğrencilere ‘Gezen Kaplumbağa’ adlı kitabı da hediye etti.
EĞLENCELİ STANT MERSİNLİLERİ BEKLİYOR
Yenişehir Belediyesi, 7. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali’nde görkemli bir stant ve birbirinden eğlenceli aktivitelerle de yer alacak. Yenişehir Belediyesi’nin standında çocuklara yönelik çeşitli eğlenceler düzenlenecek, hem çocukların, hem yetişkinlerin damak tadına hitap edecek yiyecekler hazırlanarak ikram edilecek. Yenişehir Belediyesi’nin standında ikram edilecek yiyecekler, üniversitelerin gastronomi bölümü öğrencilerince anında hazırlanarak ikram edilecek.
KONUKLARA EL YAPIMI LİMONATA İKRAMI
Mersin Narenciye Festivali kapsamında sahne alacak gösteri grupları Yenişehir Belediyesi binası önünde mini bir gösteri sundu.
Bulgaristan, Rusya, Hindistan, Ürdün, Kazakistan, Gürcistan ve Bosna Hersek’ten gelen gösteri gruplarının gösterisi ilgiyle izlendi. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit de konuklarla sohbet etti, gösterileri izledi.
Mini gösteri sırasında Yenişehir Belediyesi, konuklara ve vatandaşlara el yapımı halis limonata ikram etti. (habergram)

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Yetgin, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı

Yeniden Birlik Partisi (YBP) Genel Başkanı Savaş Yetgin, büyük bir zaferle sonuçlanan Büyük Taarruzun, Türk ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir