Ana Sayfa / Bölge'de Gündem / Yeniden Birlik Partisi resmen kuruldu

Yeniden Birlik Partisi resmen kuruldu

Yeniden Birlik Partisi’nin kuruluşuna ilişkin evraklar İçişleri Bakanlığı’na verildi. İçişleri Bakanlığı’na yapılan başvuru ile kuruluşu resmiyet kazanan Yeniden Birlik Partisi’nin Genel Başkanı Savaş Yetgin, Türkiye’nin her bölgesinde örgütlenme faaliyetlerine başlayacaklarını söyledi.

İçişleri Bakanlığı’na parti kuruluş evraklarını teslim ettiklerini belirten Yeniden Birlik Partisi Genel Başkanı Savaş Yetgin,

“Sayın Genel Başkan Vekili Hakan ÖZKAYA,Genel Başkan Vekilimiz İlhan DEMİREL,Genel Başkan Yardımcılarımız Ali DEMİRKAYNAK, Danışmanımız Funda TOPAL ve Mersin İl teşkilatından İl Sekreteri Gökhan KAÇAR İçişleri Bakanlığı’na giderek partimizin kuruluşu ile ilgili gerekli evrakları teslim etmiştir. Koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de olağanüstü bir süreçten geçmektedir. Bu olağanüstü süreci en az can ve mal kaybı ile atlatılmasını temenni ederim.” dedi.

‘Yeniden Birlik’ zamanı

Yeniden Birlik Partisi’nin resmen kurulması ile birlikte ülke genelinde örgütlenme faaliyetlerine başlayacaklarını belirten Yetgin, “Partimizin kuruluşu ile birlikte en kısa sürede yetkili kurullarımızı toplayarak Türkiye’de yaşanan sorunlara ve bunun çözüm önerilerine odaklanacağız. Yine ülke genelinde örgütlenme faaliyetlerine ilişkin stretejimizi belirleyerek bu anlamda gerekli çalışmalara başlayacağız. Ülkemizde de başgösteren Koronavirüs illetine karşı resmi kurumların yaptığı duyurulara ve bilgilendirmelere uyulmasını tüm vatandaşlarımızdan bekliyoruz. Şimdi Yeniden Birlik zamanı,Şimdi yeniden dayanışma zamanı” diye konuştu.

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

YBP Genel Başkanı Savaş Yetgin, “Hedefimiz iktidar olmak”

Yeniden Birlik Partisi (YBP) Genel Başkanı Savaş Yetgin yaptığı açıklamada 2009 yılında helikopter kazasında yaşamını ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir