Ana Sayfa / Bölge'de Gündem / YBP’den ‘Ayasofya’ açıklaması

YBP’den ‘Ayasofya’ açıklaması

Danıştay kararı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzaladığı kararname ile camiye dönüştürülen Ayasofya ile ilgili açıklama yapan Yeniden Birlik Partisi (YBP) Genel Başkanı Savaş Yetgin, kararı desteklediklerini söyledi.

Danıştay kararı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip kararnameyi imzalayarak Ayasofya’nın ibadete açılmasına onay verdi. Türkiye ve dünyada yankı uyandıran karar ile ilgili açıklama yapan YBP Genel Başkanı Savaş Yetgin, parti olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aldığı kararı desteklediklerini vurguladı.

Ayasofya ile ilgili alınan karar sonrası ülke içinde ve ülke dışında gelişen tepkilere dikkat çeken Yetgin, “Yıllardır Ayasofya ile ilgili tartışmalar yürütülmektedir. Danıştay’ın aldığı son karar ve Cumhurbaşkanlığının imzaladığı kararname ile bu tartışmalara son nokta konulmuştur. 24 Temmuz Cuma günü bu kararların gereği olarak ta açılış mahiyetinde Ayasofya’da namaza durulacaktır. Ayasofya’nın müze statüsünden Camiye çevrilmesi kararı ülkemize, milletimize hayırlı olsun.” dedi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

3 Ocak ödüller verildi

Toroslar Belediyesi’nin, Mersin Yazarlar Derneği (MEYAD) ile birlikte düzenlediği “3 Ocak Mersin’in Kurtuluşu” konulu şiir ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir