Ana Sayfa / Bölge'de Gündem / YBP’den 30 Ağustos mesajı

YBP’den 30 Ağustos mesajı

Yeniden Birlik Partisi Genel Başkanı Savaş Yetgin yayınladığı  mesajında 30 Ağustos Zaferi’nin 98’nci yıldönümünü kutlamanın heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Yeniden Birlik Partisi (YBP) Genel Başkanı Savaş Yetgin 30 Ağustos Zaferi’nin 98’inci yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı bağımsızlık mücadelesinin vatan topraklarının her köşesine yayılarak 30 Ağustos’ta kazanılan zaferle başarıya ulaştığını kaydeden Yetgin, şunları söyledi.

“Bugün bizlere düşen ise tüm yokluklara ve zorluklara rağmen 98 yıl önce  kazanılan bu eşsiz zaferin ardından kurulan Cumhuriyetimize, birlik ve beraberlik içinde bin yıldan bu yana sürdürdüğümüz kardeşlik ruhuyla sahip çıkmak ve ülkemizi her alanda en üst seviyelere çıkarmak için var gücümüzle çalışmaktır.Bizler her karış toprağı aziz şehitlerimizin kanıyla sulanmış vatanımızın emanetçileriyiz. Vatan uğrunda şehadet şerbetini içmiş tüm vatan evlatları asla unutulmayacaktır, şehit aileleri ve gazilerimiz asla sahipsiz kalmayacaktır. ”

Yeniden Birlik Partisi Genel Başkanı Savaş Yetgin mesajında devamla, ” Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

3 Ocak ödüller verildi

Toroslar Belediyesi’nin, Mersin Yazarlar Derneği (MEYAD) ile birlikte düzenlediği “3 Ocak Mersin’in Kurtuluşu” konulu şiir ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir