Ana Sayfa / Bölge'de Gündem / MAHYADER resmen kuruldu

MAHYADER resmen kuruldu

Mahkum ve Mahkum Yakınları Yardımlaşma Derneği (MAHYADER) resmen kuruldu.

Sosyolog Funda Yıldırım Başkanlığında kurulan Mahkum ve Mahkum Yakınları Yardımlaşma Derneği (MAHYADER) yönetimi şu isimlerden oluştu: Kurucu Genel Başkanı Funda Yıldırım, kurucu Genel Başkan Yardımcısı İlhan Demirel ve kurucu Genel Başkan Yardımcısı Ali Demirkaynak kurucu Genel Başkan yardımcısı Barış Duyu ve Teşkilat Başkanı Yılmaz Gülümser.

Derneği Eylül 2020’de resmen kurduklarını açıklayan Genel Başkan Funda Yıldırım şu bilgileri verdi.

“Mahkûm ve Mahkûm yakınları derneği kurmak çevresinde çok fazla kader mahkûmu olmasından kaynaklı olarak ortaya çıkmıştır. Suç işlemenin bir kader olarak benimsenmemesi gerektiğini savunuyoruz. Bir sosyal medya hesabından kendisine gelen bir mesajla başladı ilk adım. Mesajda cezaevinden istekler gelmişti. Çoğunlukla seccade Kuran i Kerim isteğiydi. Üstüne demir kilitli kapılar kapanan insanlara ve dışarda onları beklerken muhtaç duruma düşen ailelere yardım edilmesi gerektiğini düşündü.
Mah-Ya-Der Eylül 2020 de resmi olarak kuruldu. Kuruluş amacı mahkûmlara ve Mahkûm yakınlarına destekte bulunmaktır.
Derneğimiz 7 kişiden oluşuyor. Merkezi İstanbul’da ve birçok ilde de temsilcilik olarak devam edecektir.” (kent panorama)

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Büyükşehir’den ailelere online eğitim

Mersin Büyükşehir Belediyesi Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesi tarafından otizmli çocukların gelişimi için başlatılan “Otizm Bilinçli ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir