Ana Sayfa / Politika / YBP’den bildiriye sert tepki

YBP’den bildiriye sert tepki

Yeniden Birlik Partisi (YBP) Genel Başkanı Savaş Yetgin 103 Amiralın imzasıyla gece yarısı yayınlanan bildiriye sert tepki geldi. Yetgin, “Demokrasiye inanan insanlar derdini ve dermanını sandık başında aramalıdır.” dedi.

Yeniden Birlik Partsi Genel Başkanı Savaş Yetgin açıklamasında şunları söyledi.

“Atamızın vefatından sonra gün geçtikçe kötüye giden ülkemizin durumu, kendini bilmez Abd den icazet alan sözde vatansever bazı generallerimizin zamansız ve anlamsız muhtıraları, bildirileri, darbeleri yüzünden, ülkemiz ne zaman başını kaldırmaya çalışsa, ya bir darbe yada bir ekonomik buhran ile karşı karşıya kalmış ve bizleri en az 30 yıl geriye götürmüştür. Zor bir sınavdan geçtiğimiz bu dönemde herkesin Demokrasiyi olması gerektiği gibi işletmesi gerekirken; yine her nasıl bir araya toplandı ise 103 emekli generalin gece açıklaması ile gereksiz ve anlamsız bir gerginlik yaratılmak istenilmektedir. Kurumlarımız çalışıyor, eğer ki bir önerileri veya düşünceleri var ise hali hazırda Generallerimiz, Milli Savunma Bakanımız, Cumhurbaşkanımız görevinin başındadır. Derdinizi, fikrinizi, önerinizi günün 24 saati iletebilirsiniz. Ülkemiz Milletimiz gece yayınlanan bu bildirilerden Cumhuriyet tarihi boyunca çok çekti. Dünya ülkeleri savaşa hazırlanırken bizlerin birlik olması gerekirken yine görülüyor ki birileri bir yerlerden icazet alıp had dışına çıkarak farklı dertler peşine düşmüştür. Bu millet bırakın darbeyi, söylemini bile duymak istemiyor. Demokrasiye inanan insanlar derdini ve dermanını sandık başında aramalıdır. Sevsin veya sevmesin bu sandıktan çıkan sonuca da saygı duymalıdır. Unutmayın kurumlar Baki kişiler geçicidir. Yakın tarih bizlere, zamanında had dışına çıkarak sözde millet düşüncesi beka düşüncesi ile hareket eden Kenan Evren benzeri sözde vatanseverlerin ülkemize ve milletimize verdiği zararları gün itibari ile göstermiştir. Bu bağlamda herkesin verilen yetki çerçevesinde görevlerini en iyi şekilde icra ederek vatana millete olan bağlılıklarını göstermeleri gerekir. Milletimizi temsil eden vekillerimiz TBMM de gerekli kararları en uygun şekilde alacaktır. Vatanı Milleti daha iyi yöneteceğini düşünenler seçim zamanı plan ve projelerini halka en iyi şekilde sunarak ve halkın rızasını alarak bayrağı devralacaklardır. Bizlerde yine Demokrasiye inancımız gereği sandık sonuçlarına saygı gösterip üzerimize düşeni yapmaya çalışacağız. BİZLER TANKLARI, MUHTURALARI, SİLAHLARI SAVAŞ MEYDANINDA DÜŞMANA KARŞI GÖRMEK İSTİYORUZ!..
HERKES İŞİNİ YAPSIN….
103 emekli generalimizi savaş yetenekleri ve akılları ile Doğu Akdeniz’de, Libya’da, Suriye’de, Irak’ta ve TÜRK Cumhuriyetlerinde görmek isterdik. Bir sağdan bir soldan aldık Vatanı kurtardık diyip kendi Vatandaşlarına kıyan insanlar görmek istemiyoruz.
Kınıyorum…” (Kent Panorama)

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Ocakçı, ‘Özveriyle 1.lige çıktık’

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Kadın Voleybol Takımı, Türkiye 2. Lig Kadınlar Voleybol ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir