Ana Sayfa / Politika / Yetgin’den 23 Nisan mesajı

Yetgin’den 23 Nisan mesajı

Yeniden Birlik Partisi (YBP) Genel Başkanı Savaş Yetgin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili yazılı bir mesaj yayınladı.

YBP Genel Başkanı Savaş Yetgin mesajında şunları söyledi. “Günaydın Yüce Türk Milleti, Merhabalar Sevgili Halkım. Hayırlı sabahlar, Hayırlı günler. Allah’ın selamı rahmeti mağfireti
hidayeti ve bereketi cümlemizin üzerine olsun. Dün Akşam yayınlanan genelge ile birlikte hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması bir gün öne alındı.

Peki birgün öncesi nedir?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı.

İnsanın aklına ister istemez bazı sorular takılıyor.!
Normal zamanlarda hafta sonu yasağı birgün öne çekilmiyorken
neden 23 Nisan gibi önemli bir günde öne çekiliyor.
Daha öncede Cumhuriyet Bayramında böyle bir olay yaşandığı için vatandaşlarımız da ister istemez bu kapanmanın arkasında bazı şüpheleri olduğunu dile getiriyor!

Bizde şahsi olarak alınan bu kararın doğru olmadığını,
yapılacak hiç bir açıklamanında ne bizi,ne de vatandaşlarımızı tatmin etmeyeceğini peşinen belirtmek istiyoruz.

23 Nisan tarihimize Yüce Meclisin açıldığı gün olarak geçmiş ve Aziz Atatürk tarafından dünyada bir ilk olarak Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan edilmiştir.

Dolayısı ile Ülkeyi yönetenlerin böylesine önemli günlerle ilgili toplumumuzca kabul görmeyecek kararları alırken çok daha hassas davranması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Etrafımızda Ülkemiz üzerine bunca oyunlar oynanırken toplumun sinir uçlarıyla oynamanın kimseye bir kazanç sağlamayacağı ap açık ortadadır!

Türkiye Cumhuriyeti olarak zaten yeterince düşmanımız varken bizim her şeyden önce birlik ve beraberliğe,Millet olarak,T.C Vatandaşları olarak birbirimize karşı saygılı olmaya,sevgiye,
hoşgörüye çok daha fazla ihtiyacımız var!

Bu vesile ile Tüm Çocuklarımızın
Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramını şimdiden kutluyor,
hepsinin gözlerinden öpüyorum. Herkese hayırlı işler, Helal rızıklar,
Bol ve bereketli kazançlar diliyorum. (Kent Panorama)

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Göçmen Kavşağı Hizmete açıldı

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin önemli ulaşım projelerinden birisi olan Göçmen’deki katlı kavşak çalışmaları tamamlandı. Mersin Büyükşehir ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir