Ana Sayfa / Eğitim / Yurt Dışında Eğitim fırsatı

Yurt Dışında Eğitim fırsatı

En Ekonomik Fiyatlar İle Yurt Dışında Üniversite Eğitimi

Ülkemizde Meslek icrası gerektiren bölümler olan Tıp Fakültesi,Diş Hekimliği, Eczacılık ve Mühendislik bölümlerini kazanmak ve kazandıktan sonra istenilen Üniversiteye yerleşmek çok uzun ve stresli bir süreç gerektiriyor. Ayrıca sadece bölümü kazanmak ve yerleşmek yetmiyor, şayet yerleşme puanınız ve sıralamanız her hangi bir devlet Üniversitesine yetmiyor, özel ve vakıf  Üniversitelerine yetiyorsa birde bunun maliyet boyutu öne çıkıyor.

Lise Mezunu öğrencilerin Üniversite hayallerini gerçekleştirmek için Yurt dışında sınav şartı olmadan Lise diploması ile istedikleri bölüme kayıt yaptırabilecekleri Ülkeler ve Üniversiteler var.Burada en önemli olan konu kayıt yaptırılan Üniversitenin YÖK’ün uluslararası tanıma listesinde olmasıdır.

Türkiye’de bir koleje ödenen ücrete veya daha azına eşdeğer fiyatlar ile Ukrayna ve Makedonya devlet üniversitelerinde Tıp,Diş Hekimliği, Eczacılık

Tüm Mühendislik bölümleri başta olmak üzere istedikleri bölümlere kayıtlarını yaptırabilirler ve eğitimlerinin sonunda Avrupa Birliği tarafından kabul edilen Mavi Diplomaya sahip olabilirler.

MAKEDONYA’DA EĞİTİM:

Son yıllarda yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilerin tercih ettiği ülkelerden biridir.Öğrenci dostu bir ülke olması,uygun yaşam maliyeti ve uygun okul ücretleri tercih sebepleri arasındadır.Diploması mavi diploma olup tüm AB ülkeleri tarafından tanınmaktadır. İlk sene hazırlık eğitimi hariç olarak Makedonya’da Tıp,Diş,Eczacılık bölümleri  Üniversitesine göre yıllık 1.500,-€ – 3.500,- € arasında Tüm mühendislik ve diğer bölümler ise yıllık 1.000,-€ – 2.500,- € arasında değişmektedir.bir öğrencinin aylık gideri ise standart yaşam olarak Kira,elektrik,su ve iaşe gideri olarak 300-350,-€ arasında değişmektedir.

UKRAYNA’DA EĞİTİM :

Ukrayna, uygun yaşam maliyetleri ve düşük harç ücretleri ile son yıllarda uluslararası öğrencilerin TIP, Diş Hekimliği ve Eczacılık ve Mühendislik eğitimi için en çok tercih ettiği ülkelerdendir. Ülke Avrupa Birliği’ne üye olmamasına rağmen üniversite ve akademisyen sayısı, köklü eğitim geçmişi ve Ukraynaca’nın yanı sıra bu alanlarda İngilizce olarak da eğitim vermesiyle Türk öğrenciler için de ön plana çıkmaya başlamıştır. Yakın zamanda Avrupa Birliğine üye olma süreci de bu durumu destekler niteliktedir.2021-2022 eğitim döneminde uluslararası akredite kurumların açıkladığı listeye göre Dünyanın en iyi ilk 1.000 Üniversitesi içinde Ukrayna’dan 6 Üniversite vardır.Ukrayna’nın yabancı öğrenci kabul şartlarına göre Türk öğrencilerimiz bu üniversitelere sınavsız kabul edilmektedir.

İlk sene hazırlık eğitimi hariç olarak Ukrayna’da Tıp,Diş,Eczacılık bölümleri  yıllık 4.500,-$ Tüm mühendislik ve diğer bölümler ise Üniversitesine göre yıllık 2.000,-$  3.500,- $ arasında değişmektedir.bir öğrencinin aylık gideri ise standart yaşam olarak Yurt,elektrik,su ve iaşe gideri olarak 300-400,-$ arasında değişmektedir.Şayet öğrenciler ortak ev kiralarsa bu maliyet 50-100,-$ arasında artabilir.

UKRAYNA ve MAKEDONYA’DA EĞİTİM ALAN ÖĞRENCİNİN AVANTAJLARI:

1: Mezun olduğu ülkede mesleğini yapma hakkına sahip oluyor.

2: Diploma denkliğini yaptırıp mesleğini Türkiye’de yapma hakkına sahip

3: Yurt dışında bir iş imkanı çıktığında diploması AB ülkeleri tarafından

tanındığı için işe kabul şansı yüksek oluyor.

REPUBLICEDU YURTDISI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Etiler Mah.Adnan Menderes Blv. Sarginlat is Merkezi No:55 K.1 D.6
Muratpaşa/ANTALYA
TEL: 0 533 627 45 64
www.republicedu.com
info@republicedu.com

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Tarsus TSO’dan Çamlıyayla’ya eğitim desteği

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası, Tarsus’un ardından Çamlıyayla’da da uzaktan eğitime erişim zorluğu yaşayan öğrenciler ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir