Ana Sayfa / Eğitim / Yetgin’den Öğretmenler Günü mesajı

Yetgin’den Öğretmenler Günü mesajı

Yeniden Birlik Partisi (YBP) Genel Başkanı Savaş Yetgin Öğretmenler Günü nedeniyle yazılı açıklama yaptı.

Yetgin mesajında şunları söyledi. “Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e baş öğretmenlik unvanının verildiği bu onurlu günde en değerli varlıklarımız olan evlatlarımızı emanet ettiğimiz, ülkemizin her bir köşesinde canla başla çalışan bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyorum.

Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleğidir.Ailelerimizden sonra bizlere en büyük sevgi ve şefkati gösteren öğretmenlerimiz milli ve manevi değerlerimiz ile erdemli ve ahlaklı toplum olma yolunda en büyük ışığımızdır.

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır.Eserin kıymeti sizin becerinizin ve fedakârlığınızın derecesi ile orantılı olacaktır. Cumhuriyet fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli muhafızlar ister. Yeni nesli bu özellikte ve yetenekte yetiştirmek sizin elinizdedir.” sözleriyle öğretmenlik mesleğinin hassasiyetini ve öğretmenlerimizin ne denli öneme haiz olduğuna vurgu yapmıştır.

Beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi emreden, kalemi kılıçtan üstün tutan bir medeniyetin temsilcileri olarak öğretmenlerimize büyük önem veriyoruz.Bedeli maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın; sevgi, şefkat ve fedakarlık gerektiren bir mesleği icra eden öğretmenlerimiz gelişmiş ve müreffeh bir Türkiye hedefine ulaşmamızda en büyük güvencemizdir.

Ülkemizin her bir köşesinde büyük fedakarlıklar göstererek eğitim öğretim faaliyetini sürdüren çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan çocuklarımıza ve gençlerimize vatan, millet, bayrak, cumhuriyet sevgisi aşılayan onlara hak, adalet, sevgi, saygı gibi yüce değerleri davranış haline dönüştüren, gelişmeleri, yenilikleri takip edebilecek nesiller yetiştiren öğretmenlerimizi sadece Öğretmenler Günü’nde hatırlamak yeterli değildir. Onlara gerekli saygıyı, sevgiyi, önemi ve değeri vermek hepimizin görevidir.

Bu vesileyle bu anlamlı günde Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere aramızdan ayrılan ve görevi başındayken şehit olan bütün öğretmenlerimizi ve eğitimcilerimizi rahmet ve minnetle anarken; tüm eğitim camiasının ve emekli olmuş öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü’nü”kutluyor; bundan sonraki yaşamlarında sağlık ve mutluluklar.” (Kent Panorama)

Diliyorum

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Göçmen Kavşağı Hizmete açıldı

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin önemli ulaşım projelerinden birisi olan Göçmen’deki katlı kavşak çalışmaları tamamlandı. Mersin Büyükşehir ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir