Ana Sayfa / Toplum/Yaşam / Savaş YETGİN yazdı, YENİDEN BİRLİK ZAMANI

Savaş YETGİN yazdı, YENİDEN BİRLİK ZAMANI

2019 yılında covit 19’la gelen ve tüm ülkelerin kapanmasıyla ağır, ağır ekonomik buhrana sürüklenen Dünya’da haliyle Türkiyemizi de etkisi altına almıştır.

Bu buhrandan çıkış zahmetli ve biraz zor olacaktır.Bu krizden çıkış reçetemiz her TC vatandaşının üzerine düşen ahlaki sorumlulukları doğrultusunda biraz daha kolay olacaktır.Bu sorumluluklardan bazıları şöyle olmalıdır.

Maddi durumu iyi olan vatandaşların durumu kötü olan vatandaşlara ellerinden geldiğince yardım da bulunmaları ve destek olmaları ile mümkündür.

Biz genel itibariyle Türkiye olarak Müslüman bir ülkeyiz peygamber efendimiz Hz. Muhammed sav efendimiz şöyle der; Komşusu açken tok yatan bizden değildir. Bu mimvalde hiç ayrım yapmadan bize düşen yardımsever olmamızdır, bize düşen diğer bir şeyde şudur hile , hurda yapan mal stoklayan, düzenbazlık yapan biz vatandaşları maddi ve mali zarara sokan kişileri ve kuruluşları devletimizin yetkili kurum ve kuruluşları na ihbar ve şikayet etmektedir.Bunlara ve bu gibi art niyetli kişileri devletimiz gerekli olan her şeyi yapacağına yürekten inanıyorum ve yapıyor da. Devletimizin bu krize dur diyecek gücü vardır.Vakti geldiğinde bunu tüm vatandaşlarımız görecektir gerek savunma sanayisinde, gerekse alt yapı ve ulaştırmada ulaştığı başarıları bu alanda da gösterecektir.ümit var olunuz elbette her bildiğimizi buraya yazamayız, fakat size şu kadarını söyleyebilirim yakında enerjide’de dijitalde’de olduğu gibi büyük bir değişim içinde olacağız bu gelişme ve gelişmelerle birlikte ekonomi tabandan tavana yükselecektir bu yükselmeyle her bir vatandaşımız refah seviyesine yükselecektir.Gerekli olan müreffeh seviyeye ulaşacaktır.Bu içinde bulunduğumuz medya algısıyla bu size anlattıklarımı inanmanız biraz güç geliyor olabilir.fakat devletimizin yakında açıklayacağı sürpriz ekonomik atılımları duyduğunuzda fikirlerinizin ağır ağır değiştiğini göreceksiniz.Bu açıklanacak ekonomik atılımları merak ediyorsunuz biliyorum fakat bu konuda da sizlere şunları söyleyebilirim dijital paramızda hazır turan devletlerinde kullanılacak olan ortak anayasamızda hazır. Yeni kullanılacak olan enerji yataklarımız boryum, tranyum işletme santrallerimizde bunların sayesinde yazımın başında söylemiş olduğum bu hedeflere ulaşacağız.Ve tekrar söylüyorum ümit var olunuz, bir Müslüman’a ümitsizlik yakışmaz böylelikle yazımın sonuna gelmiş bulunmaktayım. Ramazan ayının cümlemize mübarek olması ve insanlığımıza döndürmesi temennisiyle sağlıcakla kalın…

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Mersin Büyükşehir çalışıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, kritik bölgelerde yaşanan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir