Ana Sayfa / Aile / Savaş YETGİN yazdı, İnsanlıktan utanmak

Savaş YETGİN yazdı, İnsanlıktan utanmak

Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının, Medeni Kanunu 103, 104 ve 105 maddeleri çocuk hakları ve çocuğa karşı cinsel taciz, sarkıntılık ve istismar suçlarını işleyenlere karşı yapılması gereken cezaları ele alan maddelerdir.
Gerek bu yasalara göre, gerekse Avrupa İnsan Hakları kanunlarına göre çocuğa karşı her türlü istismarın önüne geçmek için devletimiz her türlü tedbirleri almaktadır. Ve aynı zamanda almak zorundadır.
Ama maalesef bazen ne yaparsanız yapın her zaman böyle sapık insanlara rastlamaktayız. Ama böyle 6 yaşındaki bir süt kuzusuyla evlenecek kadar sapık olanına ilk defa rastlanılmaktadır.
Böyle durumlarda ceza artırımı uygulanması öngörülmektedir.
Çocuklara karşı gerçekleşen bu tür fiiller koşulsuz cezalandırılırken, diğer çocuklara karşı bu davranışlar cebir, tehdit, hile veya iradeyi etkileyen başka bir nedene dayalı olarak değerlendiriliyor.
Bu suçun birden fazla kişi tarafından birlikte, belirli imkanların sağladığı kolaylıktan faydalanılarak işlenmesi ya da çocukla akrabalık ilişkisi içinde olan, çocuğu korumakla yükümlü olan kişiler tarafından işlenmesi gibi durumlarda ise cezanın artırılmasına dair düzenleme de var.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyeti kurduktan sonra Türk Ceza Kanununu oluştururken, anayasamıza bu tür suçlara karşı en ağır cezanın verilmesi için çeşitli maddeler ekletmiş ve cezaların çok daha ağırlaştırılması için önlemler aldırtmıştır.
Zaten Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurar kurmaz böyle dini istismar ederek insanlığa zararlı olan bütün cemaatlerin faaliyetlerine de son vermişti. Ama maalesef her dönemde böyle sapıklar çıkıyor.
Vallahi bu yapılanlar ne İslamiyete sığar, ne Yahudiliğe sığar, ne Hristiyanlığa, ne de herhangi bir mezhebe sığar.
Akıl alacak gibi değil.
İnsan düşündükçe kendi insanlığından utanıyor.
Bu sapıklığın ve bu eylemi yapan sapıkların cezası ölüm olmalıdır.
Bunların cezaları ispat edildiği an bir saniye bile beklemeden derhal idam edilmelidirler. Hiçbir indirim uygulanmayacak şekilde çok ağır bir ceza verilmelidir ki bundan sonrakilere ders niteliğinde olsun.
Eğer bu olaya müsamaha gösterecek olan olursa onlarda aynı şekilde cezalandırılmalıdır.
Bu çocuğa bunu yapan ana baba da, 6 yaşındaki bir süt kuzusuyla evlenecek kadar sapık zihniyet içerisinde olan o adi şerefsiz de, bunların meydana gelmesine zemin oluşturan yasalarda, duyup sessiz kalanlar da, hatta ve hatta bunlar olurken durup seyreden yakınları da en ağır cezayı almalıdırlar.
Eğer bunlara en ağır ceza verilmezse, yarın bir gün böyle olaylara Allah göstermesin sizin çocuklarınızda maruz kalabilirler. Eğer böyle bir olay Allah göstermesin sizin veya herhangi bir yakınınızın çocukları üzerinde vukuu bulacak olursa, bakalım o zaman bu millete bir şey diyebilecekmisiniz?
Tabiki bir şey diyemeyeceksiniz.!

Onun için bu saatten sonra devletimizin yapacağı şeylerin ilk sırasını cemaatlerle mücadele oluşturmalıdır.
Hiçbir cemaat devletten büyük değildir.
Devletten güçlü de değildir ve olmamalıdır.
Ya, inanın insan bunları yazarken bile utanıyor. Düşündükçe bunları insanın parçalayası geliyor.
Allahım bu nasıl bir sapıklıktır akıl almıyor.
Hem de din kisvesi altında yapılan bir sapıklık.
Allah aşkına söyleyin böyle bir şerefsizlik hangi dinde var..
Vallahi bu evliliğe onay veren aileninde, bu süt kuzusuna tecavüz eden o şerefsizin de yaşama hakkı yoktur.
Hiç hapislik falan verilip te bu şerefsizler devletimizin ekmeğiyle içeride beslenmesinler.
Zehir zıkkım yesinler.
Bunların cezası direkt idamdır.
Eğer bu olaylara göz yumacak olan her hangi bir özel, veya tüzel kişiler olacak olursa, onlarda insanlıktan nasibini almamış bu insanlar kadar suçludur ve suçlu sayılmalıdır.
Eğer bu sapıklığa ve bu sapıklara en ufak bir iyi niyet düşünülürse, ben iyi niyet arayacak olanları da kamuoyu önünde kınıyorum ve lanetliyorum.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Genç Parti Adayı Fatma Eda Yaşar, ‘Mersinlilerin sesini meclise taşımak istiyorum’

Genç Parti Mersin Milletvekili adayı Fatma Eda Yaşar, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere parti olarak hazır ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir