Ana Sayfa / Gündem / Yeşil Sol Parti adayları sahaya indi

Yeşil Sol Parti adayları sahaya indi

Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili adayları Akdeniz ve Toroslar ilçelerinde halkla bir araya geldi, birlikte kazanacağız mesajı verdi. Yeşil Sol Parti 1’inci sıra milletvekili adayı Ali Bozan, “Biz; hem Mersin’in hem Türkiye’nin sorunlarını çözmeye hazırız” dedi. 2’nci sıra milletvekili adayı Perihan Koca ise, “14 Mayıs’ta Mersin ve Çukurova bölgesinde tarih yazmaya hazırız” vurgusu yaptı.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Mersin Milletvekili adayları, tanıtım programı kapsamında Akdeniz ve Toroslar ilçelerinde yüzlerce vatandaşla buluştu. Adayları coşkuyla karşılayan vatandaşlar, program boyunca “Birlikte Değiştireceğiz” sloganları attı.

HDP Akdeniz İlçe binası önünde başlayan aday tanıtım programı, HDP Toroslar Demirtaş Temsilciliği binası önünde devam etti. Akdeniz ilçesinde halaylarla başlayan karşılama, Toroslar’da da aynı coşkuyla devam etti. HDP İl Eşbaşkanı Hoşyar Sarıyıldız ve Yeşil Sol Parti Mersin İl Eş Sözcüsü Zeliha Burcu Acar ile HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan, coşkulu halkı selamlayıp 14 Mayıs’ta Mersin’de alacakları oyla tarih yazacaklarını söyledi.

 

Bozan: “Tüm toplumsal kesimler için kazanacağız”

Karşılama etkinliğinin başlamasıyla beraber adayların tanıtımı gerçekleştirildi. Mersin’de 1’inci sıradan aday gösterilen Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili adayı Ali Bozan, alandaki vatandaşları selamladı.

“Halkımız için, dilimiz için, haklarımız için, barış için başaracağız. Hep birlikte başaracağız” diyen Bozan, 14 Mayıs seçimlerinde iktidarı göndereceklerini belirtti. Yeşil Sol Parti olarak Mersin’den başlayarak tüm ülke sorunlarını çözmeye aday olduklarını söyleyen Bozan, “Halkımız, dilimiz, kültürümüz, kadınlarımız, gençlerimiz tüm toplumsal kesimler için kazanacağız. Başarmak için neler mi yapacağız? Ev, ev, sokak, sokak, gezip halkımızla buluşacağız. Biz Mersin’in ve ülkenin sorunlarını biliyoruz. Biz bu sorunları çözmeye hazırız” dedi.

 

Koca: “14 Mayıs’ta Mersin ve Çukurova bölgesinde tarih yazmaya hazırız”

Mersin’de 2’inci sıradan aday gösterilen Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili adayı Perihan Koca ise konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“14 Mayıs’ta Mersin ve Çukurova bölgesinde tarih yazmaya hazırız. Bugün Mersin’den yola çıkıyor ve başlıyoruz. Demokratik cumhuriyeti kazanmaya hazır olun. Memleket şu anda enkaz altında ve kan ağlıyor. Bu güzelim memleketi cehenneme çevirdiler. Biz halkımızın huzurunda söz veriyoruz; halk düşmanlığı yapanları göndereceğiz. 30 günümüz var. Gece gündüz demeden bütün evlere gireceğiz. Biz hazırız, birlikte kazanmaya geliyoruz. Mutlaka kazanacağız.”

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Genç Parti Adayı Fatma Eda Yaşar, ‘Mersinlilerin sesini meclise taşımak istiyorum’

Genç Parti Mersin Milletvekili adayı Fatma Eda Yaşar, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere parti olarak hazır ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir