Ana Sayfa / Aile / CHP Adayı Arıcı, ‘En büyük desteğimiz kadınlara olacak’

CHP Adayı Arıcı, ‘En büyük desteğimiz kadınlara olacak’

Mersin Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin düzenlediği etkinlikte konuşan CHP Mersin Milletvekili adayı Şerife Arıcı Yıldız, “İktidarımızda İstanbul Sözleşmesi ve Anayasamızda eşitlik ilkesi rehberimiz olacak.” dedi.

Mersin Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin düzenlediği Kadın Adaylarla Tanışma Toplantısında konuşan CHP adayı Şerife Arıcı Yıldız, “Millet İttifakı tarafından  açıklanan ortak mutabakat metninde belirtildiği gibi iktidarımızda, Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak imzalamış olduğumuz CEDAW ve İstanbul Sözleşmesine sadık kalacağız, İstanbul Sözleşmesi’ni yürürlüğe koyacağız. Anayasamızda düzenlenen eşitlik ilkesi kırmızı çizgimizdir.” diye konuştu.

Kadınların önündeki tüm engelleri kaldıracaklarını vurgulayan, Arıcı, “Kadının yaşamın her alanına eşit olarak katılabilmesi için önündeki engelleri kaldıracağız; eğitime,  istihdama ve siyasete katılımını artırmak için gerekli düzenlemeleri yapacağız, kreşlerle, yaşlı  bakım evleriyle kadının yükünü azaltacağız, aile destekleri sigortası ile ev kadınlarını destekleyeceğiz. Toplumsal cinsiyet eşitliği bilincini geliştirmek için okullara dersler koyacağız” dedi.
Bu seçimde de kadınların listelerde gereken şekilde yer almadığına dikkat çeken ve siyasette kadınların aday listelerini oluşturduklarında başarmış sayılacaklarını belirten Arıcı, her zaman kadınların örgütlü hak mücadelesinin içinde olacağı sözünü verdi.

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Yeşil Sol Parti adayları sahaya indi

Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili adayları Akdeniz ve Toroslar ilçelerinde halkla bir araya geldi, birlikte ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir